SUKSESI I KIDËS/ Media e huaj i kushton artikull të veçantë artistes shqiptare – AlpeGossip
SUKSESI I KIDËS/ Media e huaj i kushton artikull të veçantë artistes shqiptare

SUKSESI I KIDËS/ Media e huaj i kushton artikull të veçantë artistes shqiptare

Prestigjiozia zviceriane, “20 minuten” i ka dedikuar një artikull të veçantë Kidës.

Kjo gazetë ka realizuar një intervistë me këngëtaren shqiptare, e cila është pyetur për festivalin “Alba”, si dhe planet e saj të së ardhmes. Ndër të tjera, Kida ka zbuluar se ëndërron bashkëpunimin me dy yjet botërorë, Drake dhe Rihanna.

20 minuten: Kida, dy vjet më parë keni kënduar në festivalin ‘Alba’ – si ishte?

Kida: Ishte shumë argëtuese dhe energjia ishte e mahnitshme. Njerëzit në Zvicër janë vërtet të mrekullueshëm dhe, mbi të gjitha, tepër të mirë.

20 minuten: Sa shpesh e vizitoni Zvicrën?

Kida: Shumë shpesh. Kryesisht gjatë Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

20 minuten: A keni një vend të preferuar në Zvicër?

Kida: Oh, kjo është e vështirë … Jo vërtet, jo. Më pëlqejnë të gjitha qytetet zvicerane ku kam qenë deri tani. Por unë nuk kam qenë në Cyrih për një kohë të gjatë, kështu që mezi pres të eksploroj më tej qytetin gjatë festivalit.

20 minuten: Dhe në vendin tuaj, cili qytet është më i miri?

Kida: Epo, unë kam lindur në Prishtinë dhe jam rritur në këtë qytet – kështu që duhet të them Prishtina. Por Kosova në përgjithësi është një vend i bukur dhe i madh.

20 minuten: Çfarë bëni kur nuk po publikoni këngë të veçanta apo nuk performoni para mijëra njerëzve?

Kida: Unë thjesht përpiqem të kaloj sa më shumë kohë me familjen dhe miqtë e mi – kjo është gjëja më e rëndësishme për mua.

20 minuten: Duke folur për familjen: ju keni punuar tashmë me Mozzik disa herë – a keni takuar tashmë vajzën e tij dhe Loredanës, Hanën?

Kida: Po, dhe ajo është shumë e dashur, unë e dua atë. I uroj asaj një jetë të lumtur dhe të lumtur me prindërit e saj.

20 minuten: Cili është bashkëpunimi juaj i ëndrrave?

Kida: Idhujt e mi muzikorë janë Drake dhe Rihanna, bashkëpunimi i diçkaje me ta do të ishte i mahnitshëm.

20 minuten: Keni gati dy milionë ndjekës në Instagram – sa mesazhe merrni çdo ditë?

Kida: Aq shumë sa nuk mund të përmend një numër – as një të përafërt, më fal.

20 minuten: Dhe sa u përgjigjeni?

Kida: Unë tashmë po përpiqem t’u shkruaj sa më shumë njerëzve të jetë e mundur. Sepse më pëlqen të jem pranë fansave të mi.

20 minuten: Çfarë nuk do të shfaqnit kurrë në mediat sociale?

Kida: Më pëlqen ta mbaj jetën time private për veten time – mbaj familjen dhe biznesin të ndarë.