KISHIN SHKUAR PËR…/ Mes 290 të vdekurve në Sri Lanka edhe 3 fëmijët e njeriut më të pasur të Danimarkës – AlpeGossip
KISHIN SHKUAR PËR…/ Mes 290 të vdekurve në Sri Lanka edhe 3 fëmijët e njeriut më të pasur të Danimarkës

KISHIN SHKUAR PËR…/ Mes 290 të vdekurve në Sri Lanka edhe 3 fëmijët e njeriut më të pasur të Danimarkës

Tre fëmijët e njeriut më të pasur në Danimarikë ishin mes 290 viktimave të sulmit terrorist të Sri Lankës.

Një zëdhënës i konfirmoi se tre nga katër fëmijët e Anders Holch Povlsen vdiqën gjatë shpërthimeve që  kishat dhe hotelet luksoze në të gjithë vendin të dielën.

Fëmijët e miliarderit shkuan për të vizituar vendin gjatë pushimeve të Pashkëve.

Vajza e Holch Povlsen, Alam publikoi një foto në Instagram disa ditë para shpërthimeve të dy motrave dhe vëllait të saj të vdekur.

Ata shihen të ulur pranë një pishine të rrethuar me palma.

Holch Povlsen është aktori më i madh në Asos dhe pronari më i madh privat i tokës në Skoci.

Ai është shefi ekzekutiv dhe pronari Bestseller, që vepron nën emrin disa markave.

46-vjeçari u rendit në vendin e 252 në listën e miliarderëve të vitit 2019 nga Forbes, me një pasuri neto prej 7.9 miliardë dollarë.