GJEST MBRESLËNËS/ Rita Ora vendos të dhurojë fitimet e saj në Kosovë – AlpeGossip
GJEST MBRESLËNËS/ Rita Ora vendos të dhurojë fitimet e saj në Kosovë

GJEST MBRESLËNËS/ Rita Ora vendos të dhurojë fitimet e saj në Kosovë

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora nuk e harron asnjëherë origjinën e saj dhe shpesh bën deklarata patriotike për Kosovën e Shqipërinë. Nuk kanë munguar as vizitat e këngëtares në vendin tonë dhe herën e fundit ajo vendosi të ndihmojë familjet në nevojë.

Por gjestet humanitare nga Rita nuk kanë mbaruar me kaq sepse së fundmi ajo ka vendosur që të dhurojë sërish për Kosovën.

Rita u shfaq në showroom e Esacada për të festuar bashkëpunimin e saj me firmën gjermane në dizenjimin e çantave. Këngëtarja u shpreh se ka zgjedhur të dhurojë për Kosovën, një përqindje të shitjeve të një modeli çante që ajo ka dizenjuar.