Të gjitha grate e Hollywood-it kundër Morgan Freeman! Aktori akuzohet për ngacmim seksual - AlpeGossip
Të gjitha grate e Hollywood-it kundër Morgan Freeman! Aktori akuzohet për ngacmim seksual

Të gjitha grate e Hollywood-it kundër Morgan Freeman! Aktori akuzohet për ngacmim seksual

Aktori Morgan Freeman është akuzuar për sjellje të pahijshme nga disa femra. CNN shkruan se 8 gra akuzuan 80-vjeçarin se i ka ngacmuar seksualisht.

Ishte ndihmës producentja e cila tha për CNN se kishte punën e ëndrrave, derisa nisi të bashkëpunojë në filmin “Going In Style” me aktorin Morgan Freeman. Sipas saj, puna u shndërrua në një manth, pasi Freeman nisi ta prekte kudo dhe të bëntë komente të papërshtatshme.
“Një ditë më preku tek fundi, e nisi të më pyeste nëse kisha veshur të brëndshme?’ Edhe përse i kërkova të më linte të lirë, nuk ndalej. Ishte regjisori Alan Arkin ai që i kërkoi të ndalonte e më la të lirë”– tregoi ajo.

“Ai nisi të komentonte format tona trupore. Dhe të gjitha vajzat vishnin veshje të gjëra ku nuk ekpozohej gjoksi. Ishim të tmerruara” – vijoi ajo.

Në moshën 80-vjeçare, Freeman është një ndër yjet e Hollywoodit me një karrierë prej më shumë se pesë dekada.