“TË PANDASHËM” EDHE NË KARRIERË/ VIP-at shqiptarë që janë “familjarisht” në showbizzin shqiptar – AlpeGossip
“TË PANDASHËM” EDHE NË KARRIERË/ VIP-at shqiptarë që janë “familjarisht” në showbizzin shqiptar

“TË PANDASHËM” EDHE NË KARRIERË/ VIP-at shqiptarë që janë “familjarisht” në showbizzin shqiptar

Jemi mësuar t’i shohim bashkë kudo në koncerte, programe televizive apo diku tjetër VIP-at shqiptarë të cilët kanë të famshëm motrën ose vëllain njësoj sa ata.

Mund të themi që janë në një “konkurencë” të vogël, për suksesin e arritur ndonëse janë gjithmone perkrahës të njeri tjetrit në çdo hap apo sfidë të re ashtu sikurse duhet edhe të jetë.

Por kush janë këta VIP-a që kanë lidhje gjaku me njëri-tjetrin dhe gëzojnë po të njëjtën famë?

AlpeGossip.al ju sjell disa prej tyre.

Luana dhe Marina Vjollca, janë më të njohurat dhe më të kërkuarat si moderatore në televizionet shqiptare. Të dyja janë shumë të famshme por Luana Vjollca ja kalon pak, pasi pëlqehet nga një numër i madh fansash si dhe është një personazh me famë ndërkombëtare ndryshe nga Marina.

Romeo dhe Donald Veshaj, tashmë aktorë me famë në shqipëri. Donaldi “përfitoi” nga vëllai i tij dhe falë tij ai është këtu ku ndodhet sot.

Mozzik dhe Getinjo, dy reperat kanë bërë me famë njëri-tjetrin dhe sot këngëtet e tyre dëgjohen nga një numër i madh njerzish. Por Mozzik më i pëlqyeri dhe më i dëgjuari i cili ka pasur edhe shumë bashkëpunime të suksseshme.

Robert dhe Patris Berisha, merren me muzikë të dy, por Roberti është më i njohur dhe më i përfoluri në mediat rozë.

Alban dhe Taulant Skënderaj, janë dy vëllezër shumë të lidhur me njëri tjetrin. Taulani gjithashu merret me muzike njësoj si vëllai i tij dhe ai po ashtu e ka marrë famën nga Albani.

Olta dhe Stiv Boka, motër e vëlla të cilët merren me muzikë.  Stivi  gjithashtu mori famë nga Olta.