TËRMETI TRAGJIK/ Morena Taraku merr përsipër shpenzimet për operimin e vogëlushit (FOTO) – AlpeGossip
TËRMETI TRAGJIK/ Morena Taraku merr përsipër shpenzimet për operimin e vogëlushit (FOTO)

TËRMETI TRAGJIK/ Morena Taraku merr përsipër shpenzimet për operimin e vogëlushit (FOTO)

Morena Taraku ka qenë një nga personazhet e famshëm që u ka ardhur shumë në ndihmë të prekurve nga tërmeti. Morena ka dërguar në Shqipëri tenda, ushqim, batanije, ilaçe etj. Këngëtarja ka marrë përsipër gjithashtu edhe shpenzimet e operimit të një vogëlushi që ka probleme me sytë. “Këtë rast e marr unë përsipër për operimin e ëngjëllit”, shkruan Morena.

Në një postim tjetër në Instagram, këngëtarja shfaqet me lot në sy dhe shkruan: “Smë ndalen lotët, jam me ju çdo moment, dhe gjithçka që lexoj për fëmijët që kanë humbur prindërit e që ende nuk e dinë…e shumë tjera të rënda që për Zotin e madh lutem çdo minutë për juve…. të gjithë së bashku”.