TIPIK SHQIPTAR/ Zbulohet emri i rolit që ka Elvana Gjata në komedinë “2 Gisht Mjaltë” – AlpeGossip
TIPIK SHQIPTAR/ Zbulohet emri i rolit që ka Elvana Gjata në komedinë “2 Gisht Mjaltë”

TIPIK SHQIPTAR/ Zbulohet emri i rolit që ka Elvana Gjata në komedinë “2 Gisht Mjaltë”

Jeni kuriozë të dini emrin e rolit që ka Elvana Gjata në komedinë “Dy Gisht Mjaltë”?

Ju bëjmë me dije se është një emër tipik shqiptar dhe shumë tradicional. Këngëtarja në film quhet Remzie. Ndërsa Ermali quhet Ervin.

Mbrëmjen e djeshme u transmetua premiera e filmit, ku protagonistët kryesorë janë Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata.

Këta të fundit kanë një raport mjaft të ngushtë miqësor dhe madje shpeshherë në daljet e tyre publike i referohen njëri-tjetrit: “Vëlla, motër!”

Rikujtojmë se Elvanën do ta shohim për herë të parë si aktore në një film të mirëfilltë.

Prej ditës së nesërme do kemi mundësinë që filmin ta shohim në të gjitha kinematë në Shqipëri dhe Kosovë.