TMERRUAN BOTËN/ 8 fakte ”të frikshme” rreth vrasësve që trazuan njerëzimin – AlpeGossip
TMERRUAN BOTËN/ 8 fakte ”të frikshme” rreth vrasësve që trazuan njerëzimin

TMERRUAN BOTËN/ 8 fakte ”të frikshme” rreth vrasësve që trazuan njerëzimin

Ka gjithnjë diçka për të zbuluar rreth vrasësve serialë. Çfarë tmerroi botën përveç krimeve të tyre, ishin zakonet tmerrësisht të çuditshme që karakterizonin secilin prej tyre.

1. Pasi abuzoi me të seksualisht dhe e vrau, vrasësi i quajtur Ed Kemper, përdori kokën e nënës së tij si tabelë qitjeje.

2. Rosemary dhe Fred West vranë një nga fëmijët e tyre, ndërsa gjatë gjithë kohës i thoshin fëmijës tjetër të sillej mirë nëse s’donte të përfundonte si vëllai i tij.

3. Israel Keyes rrëmbeu një vajzë dhe i dërgoi foton e trupit të saj prindërve për t’i marrë para. Viktima, supozohej të ishte gjallë, por në fakt kishte vdekur. Vrasësi ja hapi sytë që të ngjante e gjallë në foto.


4. Robert Hansen, vrasësi i famshëm i Alaska-s, rrëmbente gratë, i linte ato të humbisnin në natyrë të egër për t’i torturuar dhe vrarë më pas.

5. Leonarda Cianciulli, vrau 3 gra në vendin e saj në Itali sepse besonte që sakrifica e tyre do të mbante gjallë djalin e saj gjatë Luftës së 2-të Botërore.

6. Nannie Doss, sa herë fliste për vrasjen e burrave të saj, do të qeshte me të madhe.

7. Richard Chase, një tjetër vrasës serial u intervistua gjatë kohës kur ishte në burg. Gjatë intervistës nxori një grusht me makarona dhe djath për t’ja dhënë intervistuesit. Mendonte se gardianët donin ta helmonin.

8.  Robert Pickton, fuste trupat e viktimave të tij në të njëjtin makineri që vendoste derrat për të bërë mish derri. Ka gjasa, që njerëzit e qytetit të kenë ngrënë mish njeriu pa ditur asgjë.