TRONDITSE/ Dikur të gjithë e shihnin në filma, sot aktori shqiptar punon taksist (FOTO) – AlpeGossip
TRONDITSE/ Dikur të gjithë e shihnin në filma, sot aktori shqiptar punon taksist (FOTO)

TRONDITSE/ Dikur të gjithë e shihnin në filma, sot aktori shqiptar punon taksist (FOTO)

Me rolet e tij në “Tingujt e Vendlindjes” apo “Sofra Gjakovare”, Abedin Morina u kthye në një emër të njohur të ekranit, mirëpo ai prej vitesh e ka lënë aktrimin dhe sot punon taksist.
“Ishte iniciativa e shokëve të mi që të bëhesha aktor. Ata e shihnin se kisha talent. Kam bërë shumë role. Nuk di kë të veçoj. Kam pasur një stil që të tjerët nuk mundeshin. Unë qaja shumë lehtë, njerëzit mendonin se po qaja me të vërtet. Sot humori është bastarduar”, tregoi Morina në një intervistë për “Dukagjini sot”.

“Prej dy vitesh punoj rregullisht taksist, ça të bëjmë. Edhe pse sot jam taksist në shpirt e kam humorin”, u shpreh aktori.