“U REVOLTUAN KEQ”/ Kush janë moderatorët që u “braktisën” nga të ftuarit live në emision (FOTO) – AlpeGossip
“U REVOLTUAN KEQ”/ Kush janë moderatorët që u “braktisën” nga të ftuarit live në emision (FOTO)

“U REVOLTUAN KEQ”/ Kush janë moderatorët që u “braktisën” nga të ftuarit live në emision (FOTO)

Bota e televizionit është gjithnjë e mbushur me të papritura por e rëndësishme është nga na a e moderatorëve që të jenë të aftë ti menaxhojnë në mënyrën e duhur.
Shpeshherë kemi parë edhe sherre të ndodhura live por edhe largime të të ftuarve nga mospëlqime për shkaqe të ndryshme apo ndërprerje të lidhjeve live telefonike.
Edhe në televizonet shqiptare këto nuk jan gjëra të pazakonta, që do të thotë se kanë ndodhur edhe pse jo shumë shpesh.Edhe pse nuk janë raste jo shumë etike përsëri për publikun shërbejnë si “show”.

Alpenews.al ju njeh me disa nga rastet kur moderatorët janë “braktisur” nga të ftuarit e tyre në emisionin live për shkaqe të ndryshme:

Wake Up

Eksperti i arsimit Ndriçim Mehmeti, i revoltuar nga biseda hoqi kufjet duke e lënë bisedën përgjysmë në emisionin live “Wake Up” teksa flitej për “Dhunën në klasë”.

Zonë e Lirë

Këngëtarja e njohur Bleona Qerreti tentoi të largohej nga emisioni “Zonë e lirë” i drejtuar nga Arian Cani, pasi moderatori njoftoi se do të ftonte në studio aktorin e njohur të humori i cili kishte imituar Bleonën.

Kojshia Show

I ftuar në një emsion këngëtarit të njohur Shpat Kasapi i ndodhi e papritura.

“Unë  me Shpatin kemi diçka më të ngushtë, janë gjëra serioze dhe familjare, i kemi hyrë shumë thellë muhabetit.

Thjesht Shpati nuk do ta pranojë,nuk e di cilat janë arsyet.Ne po presim një bebe” u shpreh një vajzë e cila ishte e ftuar në studio si e dashura e Shpatit çka bëri që ai të revoltohej e të linte studion.

AlpeNews.al