Vdes Ed Sheeran? ÇMENDET rrjeti, ja çfarë po ndodh më këngëtarin (FOTO) – AlpeGossip
Vdes Ed Sheeran? ÇMENDET rrjeti, ja çfarë po ndodh më këngëtarin (FOTO)

Vdes Ed Sheeran? ÇMENDET rrjeti, ja çfarë po ndodh më këngëtarin (FOTO)

Jo rrallë herë shohim sesi në media “fake news”, pra lajmi i rremë merr dhenë. Ndodh që personazhe të njohur ‘vdesin’ nga lajme jo vërteta duke shqëtesuar kështu edhe familjarët e tyre. Së fundmi pre e këtyre lajmeve ka qenë edhe këngëtari i famshëm, Ed Sheeran. Fansat e tij u tronditën nga lajmi se këngëtari i tyre kishte ndërruar jetë kur panë foton e tij në njoftimin e vdekjes nga gazeta islandeze. Ndërkohë personi në të vërtetë ishte Svavari Gunnari Sigurðsson, një mekanik i cili punonte në një ndër kompanitë e prodhimit të makinave të njohur. Por gazeta në fjalë kishte përzgjedhur foton e Sheeran. Por duhet thënë se Ed është shumë mirë dhe duket se ka patur një gabim në botim ndërkohë pritet që gazeta të kërkojë ndjesë publike me arsyen e tyre.