VËMËNDJE! Sekretet që do ju shpëtojnë nëse i keni sytë të fryrë në mëngjes kur zgjoheni – AlpeGossip
VËMËNDJE! Sekretet që do ju shpëtojnë nëse i keni sytë të fryrë në mëngjes kur zgjoheni

VËMËNDJE! Sekretet që do ju shpëtojnë nëse i keni sytë të fryrë në mëngjes kur zgjoheni

Ju ka ndodhur të zgjoheni në mëngjes me sy të fryrë? Me siguri është një nga gjërat me të bezdisshme dhe të prish humorin e gjithë ditës, por nuk është e pariparueshme dhe me 5 këshilla të thjeshta që duhet t’i fiksoni, mund ta zgjidhni përgjithmonë këtë problem sipas “Healthyline”:
Flini më shumë gjumë, pasi ai është çelësi i të dukurit bukur.
Pini shumë ujë dhe mos e lini trupin të dehidratohet.
Shmangni kripën e tepërt nga ushqimet tuaja.
Mos flini barkazi ose anash. Duhet të shtriheni me kurriz që të shmangni problemet me sytë.
Vendosni një lugë në ngrirje dhe pas pak minutash vendoseni në zonën e syve. Fryrja tek sytë do të largohet menjëherë.