VERË 2018/ Sandale dhe shapka në qytet nuk janë më tabu – AlpeGossip
VERË 2018/ Sandale dhe shapka në qytet nuk janë më tabu

VERË 2018/ Sandale dhe shapka në qytet nuk janë më tabu

Këtë verë mund të veshësh lehtësisht sandale ose shapka të të gjitha llojeve edhe ne qytet. Nëse deri dje, veçanërisht për meshkujt, ishte një tabu, sot jo.

Me shumë mundësi ka nga ata që rrudhin buzën dhe që nuk do ti veshin kurrë, por shtëpitë e mëdha të modës jo rastësisht i kanë prezantuar në pasarelat e këtij viti.

Të kombinuara ndërkohë në mënyrë rigoroze, me këmisha dhe pantallona të gjata, madje edhe me kostume me kravatë.

Meshkujt nuk do ta humbin sharmin e tyre dhe as sigurinë, në këtë rast ka vetëm një rekomandim, këmbët duhet të jenë të kuruara.