VETËM ME NJË NDRYSHIM TË THJESHTË/ Ja si të digjni 2.800 kalori në javë – AlpeGossip
VETËM ME NJË NDRYSHIM TË THJESHTË/ Ja si të digjni 2.800 kalori në javë

VETËM ME NJË NDRYSHIM TË THJESHTË/ Ja si të digjni 2.800 kalori në javë

Doni të humbni peshë? Ja ç’mund të bëni për të djegur kalori më shpejt.

Me verën afër, humbja e peshës do të jetë në mendjet e shumicës së njerëzve, transmeton lajmi.net.

Nëse doni të digjni mijëra kalori në një javë, të gjithë ju duhet të bëni është një ndryshim i thjeshtë.

Sipas hulumtimit nga Ciklet Merlin, ju mund të digjnideri në 2,800 kalori në javë duke shkëmbyer makinën tuaj për biçikletë, kudo që shkoni.

Por jo vetëm vija e gjoksit tuaj që do të përfitojë, por pas vetëm dy javë çiklizmi, ju mund të rrisni kapacitetin tuaj të mushkërive deri në 15%.

Studimi gjeti gjithashtu se pas tre muajve çiklizëm, ju do të flini më mirë dhe nuk do të zgjoheni më i lodhur.