VIDEO/ Momenti dramatik i ekzekutimit të Miss-it në mes të ditës – AlpeGossip
VIDEO/ Momenti dramatik i ekzekutimit të Miss-it në mes të ditës

VIDEO/ Momenti dramatik i ekzekutimit të Miss-it në mes të ditës

Ky është momenti i tmershëm kur një ish-modelja dhe Miss Guatemala është qëlluar me pjesën e pasme të kokës në mes të ditës në qendër të qytetit.

Rosa Otilia Ramirez, 32-vjeçe, është vrarë gjatë 19 janarit në Guatemala, derisa po kthehej në shtëpi pasi e kishte dërguar të bijën në shkollë.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentet e fundit të jetës së ish-modeles, e cila qëllohet nga pas me pistoletë nga një vrasës i maskuar që po e ndiqte nga pas.

Ai shihet duke e nxjerrë revolen nga brezi dhe pa u menduar dy herë i afrohet dhe e qëllon në kokë, dhe largohet nga vendi i ngjarjes sikur të mos kishte ndodhur asgjë e keqe.

Derisa trupi i pajetë i Ramirez qëndronte në trotuar, ndërsa shoferët e makinave nuk ndalen për ti dhënë ndidhmë 32-vjeçares dhe të shikojnë se çfarë ka ndodhur.