VIJON “TELENOVELA” E EUROVIZIONIT/ Një tjetër këngëtare komenton festivalin – AlpeGossip
VIJON  “TELENOVELA” E EUROVIZIONIT/ Një tjetër këngëtare komenton festivalin

VIJON “TELENOVELA” E EUROVIZIONIT/ Një tjetër këngëtare komenton festivalin

Pakënaqësitë e Festivalit të Këngës janë kaq të mëdha, saqë vijojnë edhe sot e kësaj dite, ndonëse ka kaluar gati 1 muaj nga finalja.

Së fundi është Era Rusi ajo e cila ka shprehur zhgënjimin e madh që mori nga festivali. Në emisionin “Mos i fol shoferit”, ajo th se kënga e saj meritonte më tepër sesa aty ku përfundoi.
E pyetur nga Rudina Dembacaj se përse u përfolën kaq shumë Elvana dhe Arilena, Era fillimisht u step të fliste për këtë, para see të thoshte se jeta vazhdon, dhe se Shqipëria na ka mësuar që asgjë të mos na bëjë përshtypje.

Biseda:
Rudina Dembacaj: Tek festivali i u bë gjurulldi e madhe, pse të gjithë thanë Elvana, Arilena. Pse mendon se u bë gjithë kjo zhurmë? A u ndjeve në një moment por prit se isha edhe unë?
Era Rusi: Absolutisht që po. Por mirë moj pse duhet ta nisim Vitin e Ri me kështu gjërash? I lamë ato muhabete. Që kur mbaroi festivali, i lashë ato muhabete, nuk pranova të flas as me familjen time, apo miqtë e mi për këtë. U zgjova të nesërmen dhe thashë, ishte një ëndërr dhe e lëmë aty ku është.
Rudina Demabcaj: Një dozë zhgënjimi e paske marrë.
Era Rusi: Absolutisht që po. Mendoj që kënga ime meritoi të ishte shumë më lart nga aty ku përfundoi. Megjithatë ne këtu Shqipëria na ka mësuar që asgjë të mos na bëjë përshtypje. Jeta vazhdon.