VJESHTË-DIMËR 2021/ Të vetmet trende që duhet t’i njihni patjetër – AlpeGossip
VJESHTË-DIMËR 2021/ Të vetmet trende që duhet t’i njihni patjetër

VJESHTË-DIMËR 2021/ Të vetmet trende që duhet t’i njihni patjetër

Vjeshta trokiti sot dhe pa e kuptuar mirë, do të mbërrijnë edhe ditët kur do të duhet të veshim xhaketat e ngrohta (gjithmonë nëse moti nuk ka ndonjë surprizë).

Zakonisht, muajt e ftohtë shoqërohen me një garderobë që shkon drejt toneve të tokës, por ngjyrat kanë mbizotëruar të gjitha trendet e momentit. As vjeshta dhe dimri nuk do të bëjnë përjashtim. Por ngjyrat e forta nuk janë trendi i vetëm. Shihni në vijim një përmbledhje me trendet që duhet t’i keni parasysh në blerjet e ardhshme.

Ngjyrat

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

NGA E MAJTA (M) NË TË DJATHTË (D): VERSACE, FERRAGAMO, RAF SIMONS, BOTTEGA VENETA, PRADA

Prerjet

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):GIVENCHY, SELF-PORTRAIT, EMILIA WICKSTEAD, DAVID KOMA, EUDON CHOI

Logot dhe monogramet

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):LOEWE, BALMAIN, MAX MARA, GUCCI, VERSACE

Palltot dhe xhaketat e fryra

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):OTTOLINGER, REMAIN, KHAITE, JASON WU, ISABEL MARANT

Lulet

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):YUHAN WANG, MARKARIAN, RENTRAYAGE, ULLA JOHNSON, ACNE STUDIOS

Çantat XXL

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):BY MALENE BIRGER, MARNI, JIL SANDER, BALENCIAGA, MARYAM NASSIR ZADEH

Frymëzim nga mesi i viteve ’90 – fillimi i viteve 2000

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):GCGS, SUPRIYA LELE, HOUSE OF SUNNY, OTTOLINGER, LA QUAN SMITH

Kostumet

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):STELLA MCCARTNEY, REJINA PYO, VICTORIA BECKHAM, NINA RICCI, THEBE MAGUGU

Shkëlqim

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):ERDEM, ASHISH, GCGS, HALPERN, DRIES VAN NOTEN

Motivet dimërore

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):ETRO, MIU MIU, PACO RABANNE, DSQUARED, EMILIO PUCCI

Veshjet e thurura, të qëndisura

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):FENDI, HERVE LEGER, ALTUZARRA, CHLOÉ, PROENZA SCHOULER

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):DOLCE & GABBANA, JIL SANDER, OSCAR DE LA RENTA, CHLOÉ, GABRIELA HEARST

Veshjet me shumë “shtresa”

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

NGA E MAJTA NË TË DJATHTË:ALBERTA FERRETTI, TORY BURCH, JIL SANDER, HOLZWEILER, LEMAIRE

Fundet e shkurtër

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):LANVIN, SCHIAPARELLI, MAXIMILIAN, PHILSOPHY, SAINT LAURENT

Çizmet

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):VALENTINO GARAVANI, GIVENCHY, SIMONE ROCHA, SPORTMAX, STELLA MCCARTNEY

Tartan

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

(M)-(D):VIVIENNE WESTWOOD, DIOR, ALESSANDRA RICH, LONGCHAMP, CHARLES JEFFREY LOVERBOY

Burimi: Who What Wear