XHAKETA KLASTIKE TË VITEVE 80/ “Chanel” prezanton koleksionin e ri për sezonin e pranverës (FOTO) – AlpeGossip
XHAKETA KLASTIKE TË VITEVE 80/ “Chanel” prezanton koleksionin e ri për sezonin e pranverës (FOTO)

XHAKETA KLASTIKE TË VITEVE 80/ “Chanel” prezanton koleksionin e ri për sezonin e pranverës (FOTO)

“Chanel” prezantoi koleksionin e ri në Paris për sezonin pranverë dhe verë 2019.  Karl Lagerfeld është stilisti gjerman i cili jeton në Francë dhe prej vitit 1991 është drejtori kreativ i shtëpisë më të famshme në botë.

Stilisti realizoi një vend tropikal ku prezantoi koleksionin e ri dhe pamjet ishin të mrekullueshme. Modelet sfiluan pa këpucë në rërë dhe aksesorët ishin një detaj që ranë në sy.

Langerfeld  zgjodhi dizajnim klasikë borgjezë për sezonin e pranverës.,veshje mëndafshi, çanta zinxhirësh, logot dhe ngjyrat pastel.