“XHAMADANI VIJA VIJA”/ Grupi nga Suedia këndon SHQIP në Kosovë (VIDEO) – AlpeGossip
“XHAMADANI VIJA VIJA”/ Grupi nga Suedia këndon SHQIP në Kosovë (VIDEO)

“XHAMADANI VIJA VIJA”/ Grupi nga Suedia këndon SHQIP në Kosovë (VIDEO)

Grupi suedez i rrokut ka kënduar shqip në festivalin e vjeljes së rrushit në Rahovec.

Bëhet fjalë për grupin “Madman’s Choice” , të cilët surprizuan publikun shqiptar me këngën e njohur ’Xhamadani vija vija’.

 Sipas vokalistit të grupit, surpriza për publikun u përgatit si një shenjë mirënjohje për ftesën e dytë që grupi kishte marrë për të vizituar Kosovën.

“Hardh Fest” është festivali i vjeljes së rrushit që zhvillohet në Rahovec dhe është mbajtur për tre ditë rrjesht më 7,8 dhe 9 shtator.

HFTV

O sa e madhe âsht Shqypnia! 👐🏽🇦🇱🇽🇰HardhFesti rikujton këtë moment Kuq e Zi nga rock grupi suedez, Madmans Choice, të cilën na rrënqethën 👏🏽Sa të mëdhenjë jeni ju, njerëzit e HardhFestit 🙏🏽#Xhamadani #MadmansChoice #Higlights #HFTV

Posted by Hardh Fest on Tuesday, September 11, 2018