ZBULOHEN DETAJET/ Dua Lipa dhe Rita Ora koncert madhështor në Tiranë – AlpeGossip
ZBULOHEN DETAJET/ Dua Lipa dhe Rita Ora koncert madhështor në Tiranë

ZBULOHEN DETAJET/ Dua Lipa dhe Rita Ora koncert madhështor në Tiranë

Dua Lipa dhe Rita Ora, dy këngëtaret shqiptare më të famshme ndërkombëtarisht, do i kemi së shpejti në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj tha se pas finales së ‘Conference League’, kryeqyteti do të fillojë përgatitjet për të pritur dy koncertet e mëdha të Rita Orës dhe Dua Lipës.

Dua Lipa dhe Rita Ora koncert madhështor në Tiranë, zbulohen

Rita pritet të vijë në fund të pushimeve, kurse Dua në fundvit.

Dua Lipa dhe Rita Ora koncert madhështor në Tiranë, zbulohen

Duke folur për Top News, Veliaj u shpreh se: “Të gjithë duhet të gëzohemi kur Tiranës i vijnë aktivitete të tilla të mëdha. Me të mbyllur finale e 25 Majit, do të fillojmë përgatitjet për koncertin e madh të Rita Orës në fund të pushimeve, dhe të Dua Lipës pranë festave të fundvitit. Duam që Tirana të jetojë çdo ditë”.

Dua Lipa dhe Rita Ora koncert madhështor në Tiranë, zbulohen

Ndonëse vijnë nga i njëjti vendi, fansat nuk i kanë parë ndonjëherë bashkë Ritën dhe Duan për shkak të një hatërmbetjeje që ekziston mes tyre.

Dua Lipa dhe Rita Ora koncert madhështor në Tiranë, zbulohen

Sipas asaj që raportohet, shkak është bërë mungesa e mbështetjes nga Rita për Duan kur kjo e fundit ishte në fillim të karrierës dhe tashmë që ka kapur majat autorja e hitit “New Rules” nuk ia fal këtë gjë.

Dua Lipa dhe Rita Ora koncert madhështor në Tiranë, zbulohen

Dua Lipa dhe Rita Ora koncert madhështor në Tiranë, zbulohen