ZBULOHET LISTA/ Ja cila është juria shqiptare për “Eurovisionin” këtë vit (FOTO) – AlpeGossip
ZBULOHET LISTA/ Ja cila është juria shqiptare për “Eurovisionin” këtë vit (FOTO)

ZBULOHET LISTA/ Ja cila është juria shqiptare për “Eurovisionin” këtë vit (FOTO)

Më datën 16 maj, këngëtarja e njohur Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin “Eurovision” me këngën shumë të pëlqyer “Ktheju tokës”.

Ditën e sotme, këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë në profilin e saj në Instagram listën e këngëtarëve që do të jenë këtë vit juri e “Eurovisionit” dhe do të japin 50% të pikëve.

Juria shqiptare do të ketë pjesë të saj Anxhela Peristerin. Eranda Libohovën, Dilan Rekën, Julka Gramon dhe Gent Rushin, të cilët në bazë të eksperiencës së tyre në muzikë, do të vlerësojnë këngët e festivalit europian.

Anxhela Peristeri

Eranda Libohova

Dilan Reka

Julka Gramo

Gent Rushi