I bllokojnë të gjitha llogaritë në rrjetet sociale/ Vajza ka një mbiemër “ofendues” (FOTO) – AlpeGossip
I bllokojnë të gjitha llogaritë në rrjetet sociale/ Vajza ka një mbiemër “ofendues” (FOTO)

I bllokojnë të gjitha llogaritë në rrjetet sociale/ Vajza ka një mbiemër “ofendues” (FOTO)

Një vajze të re nuk i lejohet të hapë asnjë llogari në rrjetet sociale. Kjo ka ardhur si pasojë mbiemrit të saj, pasi ka kuptimin e mbledhjes së organit gjenital të mashkullit.
Mund t’ju duket vërtet e habitshme por ndonjëherë teknologjia tregohet vërtet kokëfortë. Në momentin që ke të bësh me një robot, ai merr vetëm komanda dhe nuk logjikon. Kështu që një vajzë ka marrë njoftimin se është bllokuar nga krijimi i llogarive në internet për shkak të mbiemrit të saj ofendues.

“Mirror” shkruan se ajo quhet Natalie Weiner dhe Weiner është një fjalë që i referohet mbledhjes së organit gjenital të mashkullit, një penisi. Natalie e postoi në Twitter këtë problem dhe shumë persona e suportuan. Postimi i saj ka mbledhur më shumë se 21 mijë pëlqime dhe ajo në fakt nuk është e vetmja që e ka pasur këtë problem.