MODERATORET ALTRUISTE TË EKRANIT/ Ja nismat e ndërmarra për të ndihmuar njerëzit në nevojë (FOTO) – AlpeGossip
MODERATORET ALTRUISTE TË EKRANIT/ Ja nismat e ndërmarra për të ndihmuar njerëzit në nevojë (FOTO)

MODERATORET ALTRUISTE TË EKRANIT/ Ja nismat e ndërmarra për të ndihmuar njerëzit në nevojë (FOTO)

Vitet e fundit njerëzit janë ndërgjegjësuar së tepërmi për të ndihmuar njëri tjetrin kur ndodhen në nevojë.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe me moderatoret shqiptare të cilat marrin nisma të shumta duke u favorizuar edhe nga të qenurit persona publikë. Në këtë mënyrë ato u vijnë më shumë në ndihmë

duke qenë se kanë një numër më të madh ndjekësish që i mbështesin.

Por cila janë moderatoret shpirtmira shqiptare?

AlpeNews.al ju njeh me disa prej tyre, me shpirt altruist që kanë marrë nisma për të ndihmuar personat në nevojë:

Alketa Vejsiu, dhe nisma e saj për të ndihmuar “Taramelen” e “Në Kurthin e Piter Pan”:

Arbana Osmani pjesë e fushatës së fondacioni të njohur për të ndihmuar fëmijët në nevojë:

Albana Osmani, dhe nisma e saj “Ti je një luledielli” për fëmijët me sëmundjet e gjakut:

/AlpeNews.al