ZBULOHET LISTA/ Këta janë yjet më të pasur për vitin 2018 - AlpeGossip
ZBULOHET LISTA/ Këta janë yjet më të pasur për vitin 2018

ZBULOHET LISTA/ Këta janë yjet më të pasur për vitin 2018

Revista e njohur “Forbes” ka zbuluar listën e yjeve amerikanë më të pasur për vitin 2018. Gjatë këtij disa personazhe të njohur kanë shtuar në llogaritë e tyre me mijëra dollarë, të cilët i kanë fituar falë punës së palodhur.

Në vend të parë është George Lucas me një pasuri prej 5.4 bilionë dollar i ndjekur nga Steven Spielberg me 3.7 bilionë dollar. Vendin e tretë e mban Oprag Winfrey me 2.8 bilionë dollarë dhe Michael Jordan me 1.7 bilionë dollar.

Pjesë e listës për këtë vit është edhe mbretëresha e ‘makeup-it’ Kylie Jenner, e cila mban vendin e 5. Këtë vit ajo i ka siguruar xhepit të saj 900 milionë dollarë nga kompania “Kylie Cosmetics”, ku ajo gëzon 100 % të aksioneve.