1 VIT PAS DASMËS PRIVATE/ Eliza Dushku poston foton e veçantë nga ceremonia (FOTO) – AlpeGossip
1 VIT PAS DASMËS PRIVATE/ Eliza Dushku poston foton e veçantë nga ceremonia (FOTO)

1 VIT PAS DASMËS PRIVATE/ Eliza Dushku poston foton e veçantë nga ceremonia (FOTO)

Një vit më parë, aktorja e famshme me origjinë shqiptare Eliza Dushku i dha fund beqarisë në një dasmë shumë private. Ajo u martua me  54 vjeçarin, Peter Palandijan, një biznesmen i  njohur amerikan.

Dasma e tyre ishte shumë diskrete dhe shumë pak pamje u zbuluan prej saj. Pak javë më parë ajo dhe Peter u bënë prindër të një djali që e pagëzuan me emrin Philip Bourne Dushku Palandjian.

Ditën e sotme, çifti i njohur feston përvjetorin e parë të martesës dhe Eliza nëpërmjet një postimi ka thënë dy fjalë zemre për bashkëshortin e saj dhe ka publikuar një foto të rrallë nga dasma.

“Gëzuar përvjetorin e parë zoti Palandjian, zemra ime. Bourne dhe unë jemi shumë me fat dhe në dashuri me ty”, shkruan ajo.