1 VIT PASI E ËMA NDËRROI JETË/ Ardit Gjebrea prek me fjalët e tij: M’u shemb bota… (FOTO) – AlpeGossip
1 VIT PASI E ËMA NDËRROI JETË/ Ardit Gjebrea prek me fjalët e tij: M’u shemb bota… (FOTO)

1 VIT PASI E ËMA NDËRROI JETË/ Ardit Gjebrea prek me fjalët e tij: M’u shemb bota… (FOTO)

Sot një vit më parë, moderatori i njohur Ardit Gjebrea u përball me një situatë mjaft të vështirë për të.

Arditi humbi nënën e tij të dashur dhe duket se edhe sot dhimbja vazhdon të jetë e njëjtë.

Nëpërmjet një postimi të bërë pak më parë në Instagram Arditi ka kujtuar nënën e tij të ndjerë me disa fjalë prekëse.

“Sa shpejt iku 1 vit mam, sa gjëra kanë ndodhur e po ndodhin mam, a qesh ti me to? A mërzitesh ti? A nuk më tregon pak se çfarë bëhet aty ku jeton ti? A takohen me njëri-tjetrin ata që nuk janë më dhe a qeshin me të kotat e zënkave, apo janë penduar për mëkatet që kanë lënë mbi tokë dhe do donin t’i ç’bënin? Kur ike ti, mua m’u shemb bota, shtëpia nuk është njësoj. Nuk ka ditë që kur dal nga shtëpia kthej kokën aty, tek korridori ku ti më thua: mirupafshim dhe më puth me dorë dhe çdo ditë unë aty të kam, duke ma bekuar ditën. Je aty mam, je kudo, çdo ditë… dhe prapë më mungon, sa shumë më mungon”.

Ditën kur e ëma ndërroi jetë Arditi u shpreh në Instagram se nuk do të mësohet kurrë me ikjen e saj, pasi gjithmonë ka treguar se me të ka pasur marrëdhënie mjaft të mira.