50 VITE TË MREKULLUESHME/ 10 rregulla stili të “vjedhura“ nga ekspertët e modës – AlpeGossip
50 VITE TË MREKULLUESHME/ 10 rregulla stili të “vjedhura“ nga ekspertët e modës

50 VITE TË MREKULLUESHME/ 10 rregulla stili të “vjedhura“ nga ekspertët e modës

Nuk je më 20 vjec, dhe nuk vesh dot cdo gjë, por nga ana tjetër, nuk edhe përse dukesh më e madhe nga sa je në të vërtetë. Ka disa rregulla veshjeje që ndihmojnë në këtë moshën e ndërmjetme delikate, dhe ekspertët e modës betohen që funksionojnë!

  • Provoni pantallonat pallat: të gjata, të gjera, dhe elegante, nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj

  • Me bel të lartë dhe kopsa ngjyrë ari, dukesh shik

  • Një dizenjo bluze-pantallon, e lehtë për tu kombinuar dhe klas

  • Sport? Po, por jo shumë. Xhinset dhe bluzën e bardhë I kombinon me një xhaketë më elegante

  • Mos harroni cizmet deri tek kyci

  • Dhe as atletet, që mund t`I kombinoni edhe me këmishë mëndafshi e pantallona të lirshme pambuku

  • Veshja pak mashkullore duket bukur

  • Këmisha elegante e bardhë me ndonjë detaj interesant

  • Xhaketë prerje smoking, perfekte!

  • Lulet për të lulëzuar, sepse nuk kanë dhe nuk tregojnë moshë!