A JENI NJË NGA ATO? Ja tre shenjat e horoskopit që tradhtohen më shumë – AlpeGossip
A JENI NJË NGA ATO? Ja tre shenjat e horoskopit që tradhtohen më shumë

A JENI NJË NGA ATO? Ja tre shenjat e horoskopit që tradhtohen më shumë

E keni humbur besimin në një marrëdhënie sepse keni qenë gjithmonë personi që jeni ndjerë i mashtruar? Shumë njerëz tradhtohen së paku një herë në jetën e tyre, por nëse kjo ju ndodh gjithmonë, shkaku lidhet me diçka më e thellë.

Në fakt, mund të jetë faji juaj. Në një marrëdhënie, pa marrë parasysh se çfarë po ndodh, tradhtia nuk është një përgjigje e mirë, as nuk është e pranueshme. Megjithatë, ju mund të ndikoni në mënyrë aktive te partneri juaj që ai të marrë një vendim të keq dhe kjo bazohet e gjitha në astrologji.

Më poshtë keni shenjat e horoskopit që tradhtohen gjithmonë dhe pse:

Gaforrja

Për shkak të disponimit të tyre emocional, ndryshimeve të shpeshta të gjendjes shpirtërore dhe egoizmit, një Gaforre mund ta shtyjë partnerin e saj që ta mashtrojë. Gaforret janë të dashur, por shpesh e lejojnë vetveten të ecin nëpër rrugë që i bëjnë të tërhiqen nga partnerë që nuk janë aq të ndershëm. Gjithashtu, duke qenë se një Gaforre është e sunduar nga emocionet, ato mund të bëhen mjaft të ngjeshura, duke i çuar partnerët e tyre në krahët e dikujt tjetër.

Virgjëresha

Virgjëresha ka një pamje shumë metodike të të parit të jetës dhe shpesh do të kapet në detaje që e bëjnë të harrojë të jetë partner i vëmendshëm. Ajo gjithashtu vuan nga pasiguria ekstreme dhe kalon një kohë të vështirë duke pranuar se është e/i bukur apo i denjë për dashuri. Pasiguritë e tyre mund të shkëlqejnë, duke i bërë ata të duken të dobët për një partner që mund të kërkojë diku tjetër një partner më të vëmendshëm dhe të sigurt.

Ujori

Ujori njihet si një shenjë e ftohtë dhe e pandjeshme. Edhe pse janë njerëz të mirë në zemër, ata e përdorin këtë ftohtësi si një mekanizëm mbrojtës për të shmangur intimitetin e parakohshëm. Partneri i një Ujori mund ta ndjejë veten shumë larg tij dhe të mendojë se ai nuk do t’ia zgjidhë problemet që ka. Dhe meqenëse një Ujor shpesh është i zënë duke ndryshuar botën, partnerët e tyre mund të ndihen të lënë mënjanë. Këtu zakonisht ndodh që ata fillojnë të kërkojnë vëmendje dhe dashuri te dikush tjetër.