Adoleshentja iraniane kërcen nën ritmet e Bon Bon të Era Istrefit, arrestohet nga policia… – AlpeGossip
Adoleshentja iraniane kërcen nën ritmet e Bon Bon të Era Istrefit, arrestohet nga policia…

Adoleshentja iraniane kërcen nën ritmet e Bon Bon të Era Istrefit, arrestohet nga policia…

Një adoleshente iraniane e quajtur Maedeh Hojabri ka publikuar në Instagram-in e saj një video teksa kërcente nën ritmet e këngës së Era Istrefit “Bon Bon”. Vajza e ka bërë videon në shtëpinë e saj dhe teksa kërcen edhe këndon, gjë e cila tashmë është bërë virale në rrjetet sociale, për çdo këngë të preferuar ose të re.

Por kjo gjë i ka kushtuar shumë Hojabrit, pasi ka qenë pikërisht policia që i ka prishur lumturinë. Ajo është arrestuar pas ka thyer ligjet e vendit dhe ka kërcyer pa shami në kokë. Sipas qeverisë iraniane ndalohet kërcimi i vajzave dhe grave pa shami ose me djem.

Pas kësaj shumë vajza të tjera kanë mbështetur adoleshenten duke postuar video në rrjetet sociale dhe përbri tyre kanë përdorur hashtag-un #dancing_isn’t_a_crime (kërcimi nuk është krim).

Thuhet se vajza është lënë sërish e lirë…

هر جای دنیا بگویی که دختران ۱۷ و ۱۸ ساله را بخاطر رقص، شادی و زیبایی‌شان به جرم اشاعه فحشا بازداشت و زندانی کردند و در مقابل متجاوزان به کودکان و … آزاد هستند، می‌خندند! چون برای‌شان باور پذیر نیست! بعد از بازداشت‌شان با اعمال فشار و روش‌های غیراخلاقی و غیرقانونی از این نوجوان‌ها و جوان‌ها اعتراف تلوزیونی می‌گیرند تا حرف‌ها و اشک‌هایشان برای دیگران مایه عبرت شوند! واقعا نمی‌دانند این عمل ناشایست افتخار‌ کردن ندارد و اگر کمی چشمانشان را باز کنند باید برای حال و روز خودشان اشک بریزند که هر روز سقوط انسان را رقم می‌زنند! این‌ها نسل ۷۰ و ۸۰ هستند نسلی که به زور نمی‌خواهند راهی بهشت شوند، نسلی که خسته از اجبار و سیاست و دین و دروغ و ریا و … هستند، نسلی که ساختارها و سنت‌های نادرست کنونی را مانعی برای زندگی خود می‌دانند. آنها خودشان می‌خواهند از بهشتی که می‌سازند لذت ببرند! از زندگی، از زیبایی، از شادی و آزادی لذت ببرند و شما آنقدر متحجرانه و کورکورانه به زندگی نگاه می‌کنید که هر مساله‌ای در نگاه شما به نام دین به بحران تبدیل می‌شود، و انگار نمی‌دانید که همان دین گفته است «در دین هیچ اجباری وجود ندارد» رقص، شادی و آزادی حق همه است، من همیشه از دیدن رقص این دختران و پسران لذت برده‌ام و امروز ناراحت و عصبانی‌ام! وضعیت ما از فاجعه گذشته و تبدیل شده به طنز تلخی که نمی‌دانی پسش باید بخندی یا گریه کنی! بیش از این انسان را به سخره نگیرید و اخلاق و قانون را به ابتذال نکشانید؛ آنها نه فسادی به معنای‌ واقعی کلمه بپا کرده‌اند، نه متجاوز بوده‌اند، نه در اختلاس و نابودی کشور دست داشته‌اند، و نه دنبال نرمالیزاسیون‌سازی رانت‌خواری، جنایت، دروغ و دزدی هستند! آنها در یک کلام « می‌خواهند زندگی کنند، می‌خواهند شاد باشند، میخواهند در آزادی به رویاهایشان بال پرواز بدهند». بگذارید زندگی کنند، بگذارید زندگی کنیم، فرصت نفس کشیدن بدهید و به خودتان زمان بدهید فرصت دیدن و درک کردن بدهید تا بفهمید زندگی چیست! خودتان باشید و این رقص زیبا را بجای آنکه در پستوی افکارتان تحسین کنید در همین زندگی جاری تحسین کنید! If you tell people anywhere in the world that 17 and 18-year-old girls are arrested for their dance, happiness and beauty on charges of spreading indecency, while child rapists and others are free, they will laugh! Because for them, it's unbelievable. #مائده_هژبری #شاداب #رقص #آزادی #شادی

A post shared by Hossein Ronaghi (@hosseinronaghi) on