Aktorja e njohur dhuron për bamirësi gjithë pasurinë që fitoi nga divorci (FOTO) – AlpeGossip
Aktorja e njohur dhuron për bamirësi gjithë pasurinë që fitoi nga divorci (FOTO)

Aktorja e njohur dhuron për bamirësi gjithë pasurinë që fitoi nga divorci (FOTO)

Një veprim vërtet për t’u vlerësuar. Divorci i saj bëri goxha bujë në media për një kohë të gjatë.

Aktorja 31 vjeçare arriti të fitonte 7 milionë dollarë nga divorci me Johny Depp. Ajo kishte premtuar se një pjesë të parave do ta dhuronte për bamirësi dhe e mbajti fjalën. Amber Heard e ka ndarë pasurinë e saj me organizatat bamirëse American Civil Liberties Union dhe Spitalin e fëmijëve CHLA.

Amber dhe Johnny lëshuan një deklaratë të përbashkët pas arritjes së marrëveshjes për divorc në gusht të vitit 2016, në të cilën thuhej se aktorja do të japë donacione për bamirësi.