Albërije Hadërgjonaj feston ditëlindjen/ Ja si e quan në shqip grimieri i motrave Kardashian (FOTO) – AlpeGossip
Albërije Hadërgjonaj feston ditëlindjen/ Ja si e quan në shqip grimieri i motrave Kardashian (FOTO)

Albërije Hadërgjonaj feston ditëlindjen/ Ja si e quan në shqip grimieri i motrave Kardashian (FOTO)

Këngëtarja e famshme shqiptare, Albërije Hadërgjonaj, feston sot ditëlindjen e saj të 43-të.

Ajo ka një karrierë të gjatë muzikore, pasi nisi të këndonte që kur ishte 16 vjeçe. E zhvendosur prej vitesh Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Albërija ka vendosur që dhe atje t’i përkushtohet pasionit të saj.

Hadërgjonaj ka marrë urime nga e bija e saj Anxhelina, e cila ditën e sotme e ka mbushur Instagramin me imazhe të së ëmës.

Por një nga urimet më të veçanta është ai i grimierit të Kylie Jenner, Arielit, i cili e quan atë në shqip “zemër”: