Albi Nako jo më pjesë e “Dance With Me”? Ja kush e zëvendëson! (FOTO) – AlpeGossip
Albi Nako jo më pjesë e “Dance With Me”? Ja kush e zëvendëson! (FOTO)

Albi Nako jo më pjesë e “Dance With Me”? Ja kush e zëvendëson! (FOTO)

Mësohet se balerini shqiptar me famë ndërkombëtare Kledi Kadiu do të kthehet në vendin tonë për t’u bërë pjesë e një spektakli shqiptar.44- vjeçari thuhet se do t’i bashkohet jurisë së “Dance with me” në Tv Klan në zezonin e ardhshëm të këtij spektakli.

Kledi Kadiu është një ndër balerinët më të famshëm shqiptarë, të cilët lartësojnë emrin e vendit tonë në skenat më prestigjoze botërore. Ai është baba i një vajze të quajtur Lea dhe në pak ditë po përgatitet të lidhë kurorë me Charlotte Lazzari.

Ceremonia në fjalë do të zhvillohet në Romë, buzë liqenit të Braçianos më datë 18 të këtij muaji.

Dasma e balerinit të famshëm shqiptar mendohet të jetë një “shfaqje” më vete, pasi në të pritet të marrin pjesë personalitete të njohur si Maria de Filipi, Ambeta Toromani, Ermal Meta etj…