AS DAFINA, AS DON XHONI/ Ja cila është kënga që po dëgjohet më shumë nga shqiptarët – AlpeGossip
AS DAFINA, AS DON XHONI/ Ja cila është kënga që po dëgjohet më shumë nga shqiptarët

AS DAFINA, AS DON XHONI/ Ja cila është kënga që po dëgjohet më shumë nga shqiptarët

Nëse menduat se këngëtarët shqiptarë do bënin pushim pas përfundimit të sezonit të verës, jeni gabuar. Edhe pse koncertet e shumta e ditët e nxehta u larguan, artistët shqiptarë nuk kanë ndaluar së publikuari këngë të reja.

Disa kanë sjellë projekte solo, e të tjerë bashkëpunime, por se cila është kënga që po dëgjohet më së shumti gjatë kësaj javë e mësoni tani.

Bëhet fjalë për këngën e re të Butrint Imerit “Kuku”, e cila është trending numër 1 në YouTube në Shqipëri.

Në vend të dytë pozicionohet Don Xhoni me këngën e re “Trust Me” dhe podiumi plotësohet nga Gjesti- Pandemia.