Aurela Hoxha “kopjon” Kimin dhe tregon vendimin e rëndësishëm që ka marrë në jetën e saj! (FOTO) – AlpeGossip
Aurela Hoxha “kopjon” Kimin dhe tregon vendimin e rëndësishëm që ka marrë në jetën e saj! (FOTO)

Aurela Hoxha “kopjon” Kimin dhe tregon vendimin e rëndësishëm që ka marrë në jetën e saj! (FOTO)

Po ju e dinit këtë fakt nga Aurela Hoxha?

Showgirl-i shqiptar, Aurela Hoxha, është lakuar në rrjetet sociale për sharmin dhe elegancën që ajo paraqet sa herë ajo që ndodhet përballë aparatit fotografik. Ajo është shumë e suksesshme në profesionin e saj dhe prej disa kohësh është larguar nga Shqipëria.

Ndoshta e dinit më parë, ndoshta e mësoni tani, por Aurela Hoxha qenka vegane, pra ajo ka eliminuar nga regjimi i saj ushqimor mishin, qumështin dhe produktet e tjerë me origjinë shtazore dhe përqëndrohet krejtësisht në produktet me origjinë bimore.

Aurela ndihet shumë e lumtur për këtë fakt pasi kështu është shprehur në një foto në Instagram ku shkruan: “Jetë vegane, jetë e lumtur”.

Por përveç faktit që është vegane, na bëri përshtypje edhe veshja e Aurelës, identike me veshjet shumë të përfolura që i ka promovuar Kim Kardashian. Kush duket më mirë, Aurela apo Kim me këtë veshje?