“BABY FACE”/ Capital T nisi një sfidë në rrjet dhe Alban Skënderaj e mori shumë “personale” (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
“BABY FACE”/ Capital T nisi një sfidë në rrjet dhe Alban Skënderaj e mori shumë “personale” (FOTO+VIDEO)

“BABY FACE”/ Capital T nisi një sfidë në rrjet dhe Alban Skënderaj e mori shumë “personale” (FOTO+VIDEO)

Ju kujtohet kur rrjeti u mbush me foto të versionit të moshuar të vetes? Epo, në ditën e 204758399363 të karantinës (sipas përllogaritjes së Capital T), duket se lindi nevoja për të anasjelltën e ‘së vjetrës’. Lojën e ka nisur reperi, i cili ka postuar një video dhe një foto me efekt, ku shihet Kapo në miniaturë. “Kur ta merr ndonjë fëmijë telefonin dhe sheh Galerinë në mbrëmje”, ka shkruar Capital T dhe kush ka nipër e mbesa e gjen veten më së miri në përshkrim.

Por, Alban Skënderaj e ka çuar sfidën në një tjetër nivel. Duke përdorur të njejtin efekt, Albani i ka bërë ‘diss’ Kapos drejtpërsëdrejti nga dita *infinit* e karantinës. “Më vjen keq Capital T, por jam më i lezetshëm”, ka qenë ky shkrimi i këngëtarit, i cili nuk e ka lënë indiferent Kapon. Reperi ia ka kthyer me të qeshur, ndërsa duket se të dy artistët sapo na hapën një ‘punë’ të re në rrjet. Tani, prisni BABY FACE kudo dhe kurdo! /News31.al