Bebe Rexha thyen rekord në “Billboard Hot 100”/ Ja çfarë vendi klasifikohet – AlpeGossip
Bebe Rexha thyen rekord në “Billboard Hot 100”/ Ja çfarë vendi klasifikohet

Bebe Rexha thyen rekord në “Billboard Hot 100”/ Ja çfarë vendi klasifikohet

Këngëtarja me prejardhje shqiptare Bebe Rexha po korr një sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar dhe kjo vërtetohet edhe nga statistikat.

Ylli i muzikës ka thyer rekord duke u renditur për herë të parë në vendin e dytë të klasifikimit të “Billboard Hot 100” dhe është shqiptarja e parë e cila ka arritur një sukses të tillë.

Këtë vend ajo e ka zënë me projektin muzikor “Meant to Be” në bashkëpunim me Florida Georgia Line, një prurje e publikuar rreth 5 muaj më parë.

Bebe ka lënë pas emra të njohur të muzikës moderne si; Ed Sheeran, Taylor Swift, Bruno Mars apo Camila Cabello. Sa i përket vendit të parë si në shumë klasifikime të tjera i takon Drake me “God’s Plan