“BËJ SEVAP SE GJYNAH”/ Dojna Mema rrëfen situatën epike teksa polici e ndaloi në rrugë (FOTO) – AlpeGossip
“BËJ SEVAP SE GJYNAH”/ Dojna Mema rrëfen situatën epike teksa polici e ndaloi në rrugë (FOTO)

“BËJ SEVAP SE GJYNAH”/ Dojna Mema rrëfen situatën epike teksa polici e ndaloi në rrugë (FOTO)

Ditën e sotme teksa qarkullonte me makinë në kryeqytet, moderatorja Dojna Mema është ndaluar nga policia.

Siç tregon ajo vetë, ndalimi kishte ndodhur pasi Dojna ishte futur gabim në një dtejtim ku nuk lejohej.

Mirëpo, situata epike kishte ndodhur pikërisht kur moderatoren e kishte ndaluar polici.

Për t’i ardhur në ndihmë Dojnës, një burrë rreth të 40-tave i kishte kërkuar policit ta falte, thjesht sepse ajo ishte femër.

“Situatë reale: Më ndalon polici se u futa gabim dhe një burrë tek të 40-tat, shumë seriozisht i thotë ‘Bëj sevap se gjynah, femër.’”- shkruan moderatorja.

Arsyetimi i tij është tejet absurd ndërkohë që nënvlerëson figurën dhe aftësinë e femrës, thjesht për shkak të gjinisë së saj dhe s’dimë të qajmë apo të qeshim me këtë!

Ju si mendoni?