Bën tatuazhin e çmendur në fytyrë, vajza befason me deklaratën: Ha p*dh, jo kafshë – AlpeGossip
Bën tatuazhin e çmendur në fytyrë, vajza befason me deklaratën: Ha p*dh, jo kafshë

Bën tatuazhin e çmendur në fytyrë, vajza befason me deklaratën: Ha p*dh, jo kafshë

Të bësh një tatuazh është gjithnjë një dilemë e madhe, sepse ke frikë që me kalimin e kohës ai tatuazh nuk do të personifikojë më atë për çfarë e ke bërë.
Megjithatë një vajzë britanike nuk e ka menduar dy herë për të bërë tatuazhin e saj të çuditshëm sipër vetullës së djathtë.

Kate Bullen ka shkruar me gërma të mëdha:

Vegan.”
Ndërkohë që ka bërë këtë tatuazh Kate ka shkruar:

Tani nuk kam nevojë që t’i them të gjithëve çdo 5 minuta që janë vegane.”
Por, në profilin e saj, vajza vegane ka shprehjen e fashme: Eat pussy, not animals!

Në mënyrë të pashmangshme, tatuazhi i Kate mori shumë reagime të ashpra pasi i ndau imazhet në Twitter.

Komentuesit shfaqnin pakënaqësi dhe madje ironizonin tatuazhin e Kate që të tregojë hapur zgjedhjen e saj të ushqimeve, logjika është e thjeshtë, po ata që konsumojnë mishin apo ushqime tjera çfarë duhet të shkruajnë?!

A është nevoja që ta shfaqësh në të tillë formë zgjedhjen tënde të të ushqyerit, kujt intereson fundja…

Por, Kate ka thënë për “LADbible”:

Zgjodha ta bëjë këtë tatuazh, sepse jam tepër e pasionuar pas veganizmit dhe e di që do të jem vegane për gjithë jetën.”
Kate shtoi se ajo vendosi të bëhej vegane disa vjet më parë për shkak të mirëqenies së kafshëve dhe çështjeve mjedisore.