“BENETI KA QENË NDIKIM I JOTI”/ Luizi tregon takimin me zv.ministrin: Më kërkoi foto – AlpeGossip
“BENETI KA QENË NDIKIM I JOTI”/ Luizi tregon takimin me zv.ministrin: Më kërkoi foto

“BENETI KA QENË NDIKIM I JOTI”/ Luizi tregon takimin me zv.ministrin: Më kërkoi foto

Shkodra ishte surpriza e këtyre zgjehdjeve, ku për herë të parë i besoi një kandidati socialist për të drejtuar bashkinë.

Benet Beci mori kështu një mandat 4-vjeçar, por pas rezultatit diksutimi që lindi ishte se sa kishte ndikuar mbështetja e Luizit për këtë kandidat.

I ftuar në Shqipëria LIVE, Luizi deklaroi se ai e mbështeti pasi dikur Beci e kishte ndihmuar, ndërsa zbuloi dhe një bissedë me zv.ministrin Besart Kadia për këtë temë.

“Unë nuk i kam thënë gjë që Benet Beci e fitoi Shkodrën prej meje. Zv.minsitri Besart Kadia ishte me mua tek ashensori, këtu në Top, dhe ai më tha mua që Beneti e ka fituar. Më tha ‘ Urime, ta bëjmë një foto’. I thashë mos e posto, se po e postove bëhesh ministër. Unë po ta them që Beneti ka qenë ndikim i joti. Më tha diçka për PS, por unë vlerësoj njeriun. Ai burrë, është njeriu që më ka mbështetur.”- tha Luizi.