BOTA E ARTIT NË ZI/ Vdes aktori i njohur dhe krijuesi i personazheve tuaj të preferuar (FOTO) - AlpeGossip
BOTA E ARTIT NË ZI/ Vdes aktori i njohur dhe krijuesi i personazheve tuaj të preferuar (FOTO)

BOTA E ARTIT NË ZI/ Vdes aktori i njohur dhe krijuesi i personazheve tuaj të preferuar (FOTO)

Një humbje e madhe për artin!

Njeriu që krijoi Marvel Comics është ndarë nga jeta. Bëhet fjalë për Stan Lee, shkrimtarin, aktorin, redaktorin dhe botuesin e njohur. Lee u nda nga jeta mëngjesin e së hënës në qendrën mjekësore Cedars-Sinai ku u dërgua me ambulancë. Lee kishte pësuar disa sëmundje gjatë vitit të kaluar apo më shumë, por vdiq në moshën 95-vjeçare.

Lee ka krijuar personazhet si Black Panther, Spider-Man, X-Men, The Mighty Thor, Iron Man, The Fantastic Four, The Incredible Hulk, Daredevil, Ant-Man dhe shumë të tjerë.