SAPO E KONFIRMOI/ Rita Ora do të prenzatojë në çmimet muzikore të “MTV” (FOTO) – AlpeGossip
SAPO E KONFIRMOI/ Rita Ora do të prenzatojë në çmimet muzikore të “MTV” (FOTO)

SAPO E KONFIRMOI/ Rita Ora do të prenzatojë në çmimet muzikore të “MTV” (FOTO)

Këngëtarja shqiptare me famë në botë, Rita Ora do të jetë prezantuese e ngjarjes të madhe muzikore MTV Video Music Awards. Kjo u bë e ditur nga vetë ylli i muzikës e cila nëpërmjet publikimit të një fotografie në Instagram e konfirmoi pjesëmarrjen dhe lajmin se ajo do të ishte prezantuesja.

“Shihemi të gjithë gjatë ditës së hënë, 20.8.2018”, ishin fjalët e Ritës pranë postimit.

Ndryshe MTV Video Music Awards do të mbahet gjatë ditës së hënë dhe ajo është e nominur poashtu në dy kategori me këngën në bashkëpunim me Dj e ndjerë Avicii, “Lonely Together”. Po ashtu edhe Dua Lipa është e nominuar n tri kategori me hitin ‘New Rules’.