“BREGOVIÇ, ARTIST I NIVELIT BOTËROR”/ Endri Prifti: Nuk duhet të jemi racistë me muzikën (VIDEO) – AlpeGossip
“BREGOVIÇ, ARTIST I NIVELIT BOTËROR”/ Endri Prifti: Nuk duhet të jemi racistë me muzikën (VIDEO)

“BREGOVIÇ, ARTIST I NIVELIT BOTËROR”/ Endri Prifti: Nuk duhet të jemi racistë me muzikën (VIDEO)

Këngëtari i mirënjohur Endri Prifti ka reaguar për koncertin që do mbahet në Korçë ku i ftuar do jetë edhe Goran Bregoviç, prania e të cilit ka ngjallur mjaft reagime.

Ai kritikon të gjithë ato të cilët i janë sulur Bregoviçit dhe kërkojnë mosardhjen e tij në Shqipëri. Prifti shprehet në deklaratën e tij se nuk duhet të jemi racistë me muzikën dhe se Bregoviç është artist i nivelit botëror.

Endri Prifti sqaron edhe se do jetë prezent në koncertin që do mbahet.

Postimi i plotë:

Nuk kisha nga tja mbaja. Duhet te reagoja edhe une per koncertin e Goran Bregoviç ne Korçe . Por une reagoj ndryshe dhe kete e dine fort mire qe te gjithe. Po e emertoj ( babai dhe lopa) .

Ne do te jemi ne dt 21 ne qytetin tone, ne vendlindjen tone si çdo vit tek kjo feste e mrekullushme qe organizon Bashkia Korçe , sikurse mbare Shqiptarise e mbare Botes kudo qe ne jemi prezent me muziken dhe shpirtin tone te vertete. We love you all .

Nga vete dora ime Endri Prifti. Vellai im do te dali se shpejti ne tv per analizzando e kesaj lemshi qe lemsh te behen te gjithe. Respekt.

VIDEO