Bukuroshet SHQIPTARE që po bëjnë “NAMIN” në modeling. Njihuni me super seksit e pasarelave (FOTOT) – AlpeGossip
Bukuroshet SHQIPTARE që po bëjnë “NAMIN” në modeling. Njihuni me super seksit e pasarelave (FOTOT)

Bukuroshet SHQIPTARE që po bëjnë “NAMIN” në modeling. Njihuni me super seksit e pasarelave (FOTOT)

Ato janë disa nga emrat më të rinj në fushën e modelimit dhe njihen si modelet më seksi dhe mjaft premtuese sa i përket pasarelave shqiptare dhe seteve fotografike.
Disa prej tyre, i janë futur së fundmi botës së modës dhe mund të themi se bukuroshet premtojnë shumë për një karrierë të gjatë e të suksseshme!

Katerina Sheno 

Bukuroshja ka qenë moderatore e programit “Falco” në Vizion Plus përveçse modele. Fillesat e para i ka pasur që në moshën 14 vjeçare me udhëtime drejt vendeve Aziatike, eksperiencë e cila ka zgjatur nga 3-4 muaj për 3 vite rresht. Katerina ka qenë kopertinë e revistës Bordo.

Ada Deda

Ada Deda është një nga modelet më të reja të zbuluara së fundmi. Ajo është bërë e njohur me anë të disa fotosesioneve të saj për fotografë të njohur dhe profesionistë.

Kënga me titull “Prej se jena nda”, ka si modele Adën.

Bukuroshja gjithashtu ka reklamuar fustanet e nusërisë të ”Andrra Couture”, dyqanin në Tiranë të fustaneve të nuserisë, të bashkëshortes të këngëtarit Sinan Hoxha.

19🎂

A post shared by ADA (@adadedaa) on

🌹

A post shared by ADA (@adadedaa) on

Endi Demneri

Modelja Endi Demneri  është tejet e angazhuar në profesionin e saj, dhe jo rrallë herë realizon edhe fotosesione të ndryshme. Ajo shquhet për bukurinë e saj natyrale. Endi është modelja kryesore për sallonin me fustane nusërie “Frida, Xhoi & Xhei”.

#20yearsofEndi

A post shared by 🦁ED (@endidemneri) on

#missuniverse2018

A post shared by 🦁ED (@endidemneri) on

Throw the past away, catch the present and look to the open future 😍🎈

A post shared by 🦁ED (@endidemneri) on

A post shared by 🦁ED (@endidemneri) on

Let's spread some #Love today… 💋#whoisreadyforsomenewphotos ? 🙋🏻

A post shared by 🦁ED (@endidemneri) on

Siç duket Endin e shohim më shumë të pozoj me fustane nusesh.

#myfavonesofar 😍👑

A post shared by 🦁ED (@endidemneri) on

Keisi Medini 

Keisi Medini e ka nisur herët modelimin dhe është shndërruar menjëherë në të preferuarën e publikut. Ajo është vajza e këngëtarit të mirënjohur, Sabian dhe kjo kuptohet lehtësisht nga ngjashmëria në tipare.
Keisi është ende shumë e vogël, por po ecën shpejt drejt karrierës. Paralelisht me modelimin, ajo do të vazhdojë edhe me muzikë. Keisi është në rrugën e duhur drejt artit!

Kristi Çavo

Kristi është një nga femrat më të bukura Shqiptare. Kukulla e porcelanit, dikur modele në editorialet e Anabel, tashmë parakalon në sfilatat më të rëndësishme në vend dhe është bërë pjesë e disa fushatave publicitare të rëndësishme. Ajo ka sfiluar disa herë për Geraldina Sposa dhe në shumë sfilata të tjera të emrave të njohur.

/AlpeNews.al