BUTA JEP LAJMIN E MIRË PËR FANSAT/ Era Istrefi e Ledri Vula kanë ca fjalë për të (FOTO) – AlpeGossip
BUTA JEP LAJMIN E MIRË PËR FANSAT/ Era Istrefi e Ledri Vula kanë ca fjalë për të (FOTO)

BUTA JEP LAJMIN E MIRË PËR FANSAT/ Era Istrefi e Ledri Vula kanë ca fjalë për të (FOTO)

Reperi i famshëm kosovar Buta, ka dhënë lajmin se albumi i tij i ri i titulluar “Vjeshtë Dimër” do të lansohet me datë 5-së dhjetor të këtij viti.

Edhe pak ditë i ndajnë fansat e tij nga albumi i radhës nga Buta dhe reperi ka zbuluar se në këtë album ka duet edhe me reperin Ledri Vula me të cilin ka edhe dy këngë paraprake.

E në momentin që Buta e ka lansuar në profilin e tij në Instagram përmbajtjen e këtij albumi, reperit i kanë komentuar Era Istrefi dhe Ledri Vula.

Këngëtarja tani me famë botërore, i ka komentuar: “Krejt zjarr”, ndërsa në këtë album Buta ka bashkëpunim edhe me Gjikon.

Buta sikurse Era Istrefi, ishin të menaxhuar nga “Nesër” të drejtuar nga Faton Shoshi, ndërsa që të dy janë larguar nga aty për arsyet e veta e pjesë e tij mbetet vetëm Ledri Vula.