ÇFARË DO TË SJELLË MARSI PËR JU? Parashikimi i horoskopit nga astrologu i njohur – AlpeGossip
ÇFARË DO TË SJELLË MARSI PËR JU? Parashikimi i horoskopit nga astrologu i njohur

ÇFARË DO TË SJELLË MARSI PËR JU? Parashikimi i horoskopit nga astrologu i njohur

Çfarë sjell muaji mars për 12 shenjat e zodiakut? Cila do jetë shenja më me fat dhe si do të shkojnë planet tuaja për këtë muaj? Lexoni parashikimin e astrologut të njohur  për muajin mars.

DASHI

Të përgjithshmet: Kjo periudhë me Uranin duke lënë shenjën tuaj në 5 të muajit dhe Merkuri duke lëvizur tek Peshqit nga data 5 deri më 27, nxjerr gjëra të paparashikueshme dhe të papritura që do t’ju shqyrtojnë dhe ka shumë mundësi të prishin humorin tuaj. Disa nga planet që keni në mendje do të shtyhen dhe kjo do t’ju shkaktojë shumë shqetësim dhe ankth. Në 21 kur Hëna e Plotë zhvillohet tek Peshorja, mos u nxiton. Nëse  veproni në mënyrë impulsive mund të zhgënjeheni përsëri. Anullimi i planeve tuaja ka mundësi t’ju vë në mendime dhe rirregullime më të thella. Nëse thënia popullore thotë çdo pengesë për  mirë, ndoshta këtu keni një vend për të menduar më.
Parashikimet në dashuri: Ndjenjat tuaja në këtë kohë do të shkojnë mjaft çuditshëm. Me  Marsin duke lëvizur tek Demi për gjithë muajin, do të ndieni se marrëdhënia juaj ju mbyt dhe ka shumë mundësi të ketë konflikte, të cilat nëse nuk i trajtoni siç duhet keni më shumë mundësi të grindeni me bashkëshortin tuaj dhe ndarja mund të jetë më pranë jush. Është shumë më mirë të merrni vendimet tuaja dhe të qëndroni vetëm, sesa të bini në kompromis për një situatë që nuk ju shpreh dhe nuk ju jep gëzimin dhe kënaqësinë që kërkoni në jetën tuaj.
Parashikimet profesionale: Në biznesin tuaj, gjërat do të lëvizin me shumë tension dhe presion.  Njerëzit flasin dhe ju godasin prapa shpinës. Ka  mundësi të ndikojnë në disponimin tuaj dhe të grindeni me njerëzit në ambientin tuaj të punës sidomos kur Merkuri lëviz retrospektiv. Në financat tuaja, gjërat duket të jenë të qëndrueshme, por do të ketë vështirësi dhe paparashikueshmëri që do t’ju shpërqëndrojnë.

DEMI
Të përgjithshmet: 
Këtë herë me Marsin duke lëvizur në shenjën tuaj gjatë gjithë muajit dhe Urani që ju viziton në 5 do duhet të lëvizë me shumë kujdes sepse do të ketë disa situata ku duhet të mbani një qëndrim neutral për të mbrojtur veten. Në hapësirën tuaj shoqërore do të takoni disa persona që do të përpiqen t’ju sjellin para dilemave. Është  mirë të thoni ose të vendosni diçka, të mendoni me çdo detaj rezultatet e veprimeve tuaja. Nuk është gjithmonë mënyra që mendoni apo dëshironi. Vështirësitë e periudhës do të rrisin stresin dhe do të zvogëlojnë vetëbesimin tuaj. Javën e fundit të muajit me Merkurin që kthehet në një rrugë të drejtë tek Peshqit, duhet të merreni me çështjet e shëndetit, sepse e vërteta është se e keni lënë shumë pas vete.
Parashikimet në dashuri: Në jetën tuaj sentimentale, gjërat do të lëvizin shumë rëndë këtë herë, pasi do të keni dëshirën për të qëndruar pak vetëm dhe për të parë shumë më tepër rreth asaj që ndjeni për bashkëshortin tuaj. Marrëdhënia juaj kohët e fundit ka kaluar një fazë krize në komunikimin tuaj, dhe nëse nuk e menaxhoni atë në mënyrë korrekte dhe me mirëkuptim, ka shumë mundësi që të vendosni ta përfundoni atë dhe madje pa kthime. Ju që jeni ende vetëm, por kohët e fundit keni parë interesin e një personi të shfaqet më intensivisht për ju, është mirë të lini kohën t’ju sjellë personin e duhur, mos u nxitoni.
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, edhe pse do të keni shumë sugjerime interesante për partneritete të reja dhe ndryshime profesionale, duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të mos rrezikoni të merrni rreziqe ose vendime që jeni të sigurtë që do të pendoheni. Ju do të ndiheni shumë nën presion në programin tuaj të punës, mos u lëndoni, keni aftësinë t’i organizoni të gjitha në mënyrën më të mirë të mundshme. Konsistenca dhe organizimi juaj ju karakterizojnë. Në financat tuaja mirë është t’i kushtohet vëmendje kohës që Hëna e plotë do të zhvillohet tek Peshorja në 21, pasi nuk është një periudhë për hapje dhe rreziqe në marrëdhëniet dhe transaksionet tuaja financiare.

BINJAKËT
Të përgjithshmet:
 Kjo periudhë do ju prishë mjaft psikologjinë dhe humorin tuaj, pasi do të mësoni për disa lëvizje sekrete të njerëzve tuaj të dashur që do t’ju mërzitin në lidhje me një çështje ligjore ose trashëgimore. Me Merkurin duke lëvizur tek Peshqit nga 5 deri në 27, do të ketë disa ndryshime, përmirësime dhe ndryshime që do t’ju shqetësojnë. Dështimet tuaja që kanë të bëjnë me vendimet tuaja dhe veprimet e kaluara do t’ju kujtojnë se detyrimet tuaja nuk kanë mbaruar dhe me siguri keni nevojë për ndihmën e miqve dhe të njohurve. Mundohuni të kujdeseni për shëndetin tuaj në ditët rreth Hënës së plotë që do të zhvillohet më 21 tek Peshorja, pasi stresi ju ka rënduar. Vendosni  një program në dietën tuaj, stërvituni dhe merruni me veten tuaj.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një  lidhje këtë periudhë, me Afërditën duke shkuar tek Ujori deri në 26 të muajit, lini veten të lirë dhe shijoni momentet që kaloni me bashkëshortin tuaj. Ju që jeni ende i vetëm, mos u nxitoni të hyni në një situatë të re dashurie. Sado  që të besoni se jeni gati të bëni hapat tuaj të ardhshëm erotik në jetë, ju nuk e keni harruar ende të kaluarën tuaj, ju e mbani atë, nuk e keni kaluar ende ndarjen tuaj. Pra, preferoni të gjeni ekuilibrin dhe qetësinë tuaj, keni nevojë për më shumë se çdo gjë tjetër.
Parashikimet profesionale: Tek profesionalet tuaja në këtë kohë, edhe nëse puna juaj, qëndrueshmëria dhe planifikimi ju bëjnë të dalloni në vendin tuaj të punës, do të ketë konfuzion dhe konfrontim me kolegët tuaj, nëse nuk i menaxhoni ato në mënyrë korrekte. Është shumë e mundur të mendoni perspektiva të ndryshimit të planeve dhe qëllimeve profesionale. Në financat tuaja, gjërat do të jenë mjaft të kënaqshme, por është mirë që të mos bëni hapje të panevojshme dhe të mos merrni rreziqe që mund t’ju ekspozojnë dhe të jeni burim i stresit dhe presionit.

GAFORRJA
Të përgjithshmet:
 Kjo periudhë me Afërditën që shkon tek Ujori nga 1 të muaji deri në 26 do të jetë i bukur dhe i favorshëm nëse menaxhoni gjërat me më pak ndjesi dhe me më shumë kuptim, diçka që nuk është aq e lehtë për ju pasi jeni nga natyra emocional dhe ideologjik. Në fushën sociale prej 5 deri në 27 ku Merkuri do të kthehet tek Peshqit, do të ketë zhvillime që do t’ju lëndojnë, kështu që mirë është të shikoni lëvizjet, bashkëpunimet dhe fjalët tuaja. Mirë është këto ditë t’i kushtoni kohë vetes, të kujdeseni për gjëra që ju relaksojnë dhe ju çlodhin, sepse stresi  dhe ankthi ju ka mposhtur. Merruni me veten, shihni ato që dëshironi dhe bëni atë që ju gëzon, pa menduar gjithmonë për të tjerët.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje, gjërat në këtë periudhë do t’ju shqetësojnë shumë për rrugën që dëshironi të ndiqni me bashkëshortin tuaj. Ju që jeni vetëm këto ditë, gjendja juaj ju ka shtyrë mjaftueshëm dhe ju largon nga personi që ka ardhur pranë jush kohët e fundit. Mundohuni të leni veten të lirë larg nga fobitë e së kaluarës dhe do të shihni që së shpejti Dashuria që do të ndjeni do të jetë shkaku për të filluar përsëri ëndrrat dhe dashuria e vërtetë do të pushtojë zemrën tuaj.
Parashikimet profesionale: Profesioni juaj do të ketë një gjendje mjaft të ngutshme gjatë kësaj kohe, do të ndiheni shumë të lodhur, por jeni një nga njerëzit që keni qëndrueshmëri. Mos lejoni që komentet e disa kolegëve të ndikojnë tek ju, ju e dini se keni bërë shumë dhe meritoni edhe më shumë, të cilat së shpejti do t’ju shpërblejnë. Në financat tuaja, gjërat janë pak të ngatërruara këtë herë, shpenzimet dhe detyrimet e paparashikuara do t’ju trondisin dhe ndoshta do të prishni gjendjen tuaj, por mos u zhgënjeni, pasi një person nga mjedisi juaj i afërt do t’ju ndihmojë dhe të kapërceni stresin shumë shpejt dhe ngutjen që ndjeni.

LUANI
Të përgjithshmet:
 Në këtë kohë me Merkurin duke u kthyer tek Peshqit nga 5 deri në 27 për të kapërcyer problemet që kanë lindur si në individë ashtu edhe në nivelin e marrëdhënieve shoqërore, duhet të kujtoni të gjithë diplomacinë tuaj, mendjen dhe mençurinë. Zvarritja e arritjes së qëllimeve tuaja në nivel profesional dhe personal do të rrisë stresin dhe presionin e brendshëm. Është  veçanërisht e mirë të keni Hënë të Plotë tek Peshorja në 21 për të mbajtur durimin tuaj dhe për të shmangur këputjet me njerëz të cilët do të pendoheni. Në përgjithësi kësaj radhe duhet të jeni shumë të kujdesshëm për çdo gjë që bëni. Rregullsia  juaj ndonjëherë ju vë në dukje. Mundohuni të punoni më shumë me veten, absolutisht keni nevojë për të.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri gjatë kësaj periudhe, nuk do të humbisni momentet e tensionit me bashkëshortin tuaj, pasi disponimi juaj i keq do të ndikojë më shumë në marrëdhënien tuaj dhe sjelljen tuaj ndaj personit që keni pranë jush. Ju që jeni vetëm me Afërditën tek Ujori deri në 26 dhe nuk do të shkoni keq sepse mundësitë për flirtim do të jenë shumë dhe duket se e shijoni, por jo për të mbushur dhe për të dhënë kuptim në jetë. Ajo që kërkoni, do të shfaqet, por duhet të jeni mjaft të durueshëm.
Parashikimet profesionale: Në karrierën tuaj, ndërkohë do të shfaqen me shumë mundësi, mirë është t’i përdorni dhe t’i përballoni me inteligjencë, pasi ka një shans të madh për të bërë gabime dhe për të mos arritur qëllimet që kanë qenë prej kohësh në mendjen tuaj. Në financat tuaja, gjërat do t’ju shqetësojnë, ndërkohë detyrimet tuaja rriten, punët e papërfunduara të së kaluarës ju kujtojnë edhe një herë se duhet të vendosni program dhe rregull në financat tuaja.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet:
 Kjo periudhë me Merkurin që kthehet tek Peshqit nga 5 deri në 27 do të jetë mjaft e vështirë dhe me ulje dhe ngritje, të cilat do t’ju bëjnë edhe më të shqetësuar dhe do ju ngarkojnë psikologjinë tuaj. Në fushën tuaj sociale do të ketë shumë takime që duhet të keni kujdes me trajtimin tuaj dhe lëvizjet tuaja në mënyrë që të jenë pozitiv për ju. Me Afërditën që kalon tek Ujori deri më 26, përpiquni të gjeni kohë për të bërë gjëra që ju pëlqen të ecni, udhëtime të shkurtra që të gjithë do t’ju japin paqen që keni nevojë, sepse keni nevojë vërtet për të.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, lajmi i periudhës ju thotë të lëvizni me kujdes nëse doni ta ruani marrëdhënien tuaj dhe të shmangni gabimet dhe dështimet. Kohët e fundit përpiqeni të fshihni gjëra nga partneri juaj, gjëra që ju nuk doni të tregoni në mënyrë që të mos e lëndoni atë. Por, për aq kohë sa qëndroni në diçka që nuk ju mbush me romancë, ngrohtësi dhe butësi, ka shumë mundësi të lëndoni veten më shumë. Ju keni pasur vështirësi në marrëdhëniet e mëparshme dhe plagët tuaja janë të hapura, mos shkoni në diçka të re sepse nuk do të keni sukses nëse nuk i rregulloni gjërat në vetvete.

Parashikimet profesionale: Në karrierën tuaj profesionale, do të ketë shumë vështirësi dhe shpirti i mospërputhjes midis kolegëve tuaj do të prishë disponimin tuaj. Në 6 të muajit me Hënën e Re që po ndodh tek Peshqit, propozimi për një udhëtim biznesi do t’ju shtyjë të vlerësoni edhe më efektivisht aftësitë tuaja unike dhe mund të flirtoni me mendimin për të bërë ndryshime në planet tuaja të biznesit. Çfarëdo që të vendosni, mos u nxitoni, kurthet janë shumë dhe nuk duken që në fillim. Mos  u entuziazmoni sepse gjërat nuk do të jenë aq të lehta. Në financat tuaja  bëni shpenzime të panevojshme dhe kjo ju vë në një pozitë të rrezikshme. Pra lëvizni në mënyrë të kujdeshme në mënyrë që të mos pendoheni më pas.

PESHORJA
Të përgjithshmet:
 Këtë periudhë me Afërditën që shkon tek Ujori nga 1 i muaji deri më 26, do të bëni shumë ndryshime dhe do të guxoni gjëra që deri më tani kanë qenë shqetësuese në lidhje me rezultatet e tyre apo pasojat e tyre. Ju jeni të vendosur për të ndryshuar gjithçka që ju shqetëson, për të marrë rreziqe, akoma edhe nëse bëni një gabim të guxoni, sepse qëndrimi ju shqetëson dhe absorbon gjithë energjinë që keni brenda jush. Ditët afër Hënës së Plotë që do të zhvillohet në 21 në shenjën tuaj, do të ketë disa konflikte me njerëzit në mjedisin tuaj shoqëror, gjë që është e mirë për t’u shmangur, dhe të përdorni zgjidhje kompromisi.
Parashikimet në dashuri: Ndjenjat tuaja  janë në një marrëdhënie të qëndrueshme, me Merkurin që kthehet tek Peshqit nga 5 deri në 27, do të karakterizohet nga mikro-konfrontime dhe grindje. Partneri juaj ka ndryshuar kohët e fundit qëndrimet, gjë që ju shqetëson dhe ju largon. Duke qenë pranë një personi që doni, por ndjenja nuk ndihet e njëjtë me ju është diçka që ju lëndon dhe ju bën të ndiheni të vetmuar, më mirë t’i sqaroni gjërat sesa të qëndroni në një situatë që vetëm gëzim dhe plotësim  nuk ju ofron.
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, gjërat do të shkojnë mirë nëse i trajtoni gjërat me durim dhe mirëkuptim të veçantë. Një sugjerim që do të jetë një sfidë sfiduese për profesionin tuaj, mirë është ta shihni mirë dhe mos u nxitoni ta pranoni nëse nuk i shqyrtoni plotësisht të gjitha kushtet e mundshme. Financat tuaja do t’ju shqetësojnë shumë, keni detyrime që ju  nuk jeni në në gjendje t’i mbuloni, mendimi për një hua apo ndihmë fillimisht do t’ju lehtësojë, por në fund do të provojë se problemet do të vazhdojnë të ekzistojnë.

AKREPI
Të përgjithshmet:
 Këtë periudhë me Merkurin duke u kthyer tek Peshqit nga 5 deri në 27 në të gjitha nivelet e jetës suaj, do të ndjeni se shumë probleme do të lindin si në aspektin personal ashtu edhe në atë profesional. Vështirësitë, bllokimet, do t’ju shtyjnë të anulloni planet dhe qëllimet tuaja. Mos i besoni lehtësisht njerëzit që vijnë pranë jush dhe ju japin premtime ose ju tregojnë një imazh tjetër sesa ato që tregojnë situatat reale. Vlerësoni çdo gjë në tërësi, sepse nëse bëni disa lëvizje të gabuara, ka mundësi që të dëmtoni dhe të numeroni shumë plagë. Mbroni veten tuaj.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, marrëdhënia juaj gjatë kësaj kohe ndihet nën presion dhe ju lëndon. Ngrohtësia që keni ndier herën e kaluar shihni se dal ngadalë zbehet. Jeni të sigurt që jeni në fund të një situate. Ndoshta është më mirë që secili të marrë rrugën e vet në jetë sesa të qëndrojë në një jetë që është një zgjidhje kompromisi dhe nuk ju shpreh. Ju që jeni të vetmuarit të zodiakut dhe jeni zhgënjyer nga personi që jeni afruar prej shumë kohësh, do të shihni se së shpejti do të bëni një njohje të re dhe interesante, por mos bëni lëvizje të nxituara.
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës, në këtë kohë kërkesat janë rritur, ju ndiheni të lodhur dhe të padrejtë, pasi keqkuptimet e vazhdueshme me kolegët tuaj ju shkaktojnë tension dhe ankth. Ka raste që doni të flisni qartë, por mirë është veçanërisht koha kur Hëna e plotë do të zhvillohet tek Peshorja më 21.  Mos  thoni asgjë edhe pse jeni të tensionuar. Në financat tuaja, gjërat kanë shpëtuar nga planifikimi juaj. Përpiquni  të kufizoni shpenzimet e panevojshme, lëvizni me maturinë e kërkuar nga detyrimet tuaja.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet:
 Këtë muaj armatosuni me sa më shumë durim dhe këmbëngulje se Merkuri që lëviz tek Peshqit nga 5 deri në 27, do të ketë shumë pengesa dhe vështirësi. Ndërkohë shumë nga planet tuaja anullohen, ju jeni të zhytur dhe të izoluar. Pra si në personalet tuaja dhe në sociale do të jenë zhgënjimet që do të merrni. Ju ndiheni të gatshëm të shpërtheni, nuk ju përshtatet vendi, doni të largoheni, të hapni krahët dhe të dilni nga të gjitha vështirësitë që ju kanë mbytur. Mundohuni të lëvizni me përkushtim dhe të frenoni gjendjen tuaj negative dhe impulsin larg vendimeve që do të merrni.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjën tuaj ju që jeni në një lidhje, do të mendoni se ka ardhur koha që të merrni seriozisht vendimin për të qartësuar pozicionin tuaj me personin që doni. Është shumë e rëndësishme që të lini veten të lirë dhe të zhvatni ato që ju mbytin, sjellja juaj e ka shqetësuar së fundmi bashkëshortin tuaj dhe kjo e bën që të mbyllet në veten e tij. Duke qëndruar shumë herë në heshtje, kjo krijon dyshim dhe vret dashurinë, kështu që nëse doni ta fitoni, mësoni të bëni sakrifica.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj kjo periudhë karakterizohet nga detyrime në rritje dhe përgjegjësi më të larta. Jeni dhe ndiheni shumë të lodhur, por gjithashtu jeni shumë kokëfortë në punën tuaj dhe bastet e vështira janë një sfidë e fortë për ju. Mos e përfundoni sepse forcat tuaja kanë goditur të kuqen. Financat tuaja kanë nevojë për kujdesi e menaxhim sepse mund të ndjeni shumë presion.

BRICJAPI
Të përgjithshmet:
 Këtë herë me Merkurin duke u kthyer tek Peshqit nga 5 deri në 27, do të keni nevojë të qetësoheni dhe t’i kushtoni kohë vetes dhe dëshirës tuaj. Ju jeni lodhur mjaft nga kjo periudhë, ju jeni shtyrë nga shumë situata të shkaktuara nga të tjerët, dhe mire është të izoloni dhe të mbani distanca. Veçanërisht gjatë Hënës së Plotë tek Peshorja në 21, ka mundësi të ketë tensione që është  mirë ti lini mënjanë. Ju nuk mund ta ndryshoni gjithë botën, bëni zgjedhjet tuaja dhe mbani distancat e sigurisë nga njerëzit negativë, sepse ju shpërqëndrojnë dhe ju zhytin në psikologji dhe emocione.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, ju që jeni në një lidhje dëshironi këtë kohë që të keni mbështetjen absolute të partnerit tuaj, pasi është e qartë që të dy jeni duke kaluar  një fazë që dëshironi të shihni më qartë të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Mund të ketë pengesa, vështirësi ose kundërshtime, por brenda jush duhet të shikoni nëse doni t’i kapërceni ato ose të merrni vendime vendimtare së bashku ose vetëm. Ju që jeni vetëm me ndikimet e mira që merrni nga pozita e Afërditës tek Ujori deri më 26 të muajit, do të arrini të hapni rrethin tuaj shoqëror dhe të gjeni veten me njerëz me interes të përbashkët.
Parashikimet profesionale: Sidoqoftë, në profesionin tuaj kërkesat janë veçanërisht të larta, keni shumë qëndrueshmëri, lëvizni me fleksibilitet ndërkohë programimi juaj si një aleat i fortë do t’ju ndihmojë të reagoni në mënyrë të vazhdueshme me sfidat profesonale, si dhe me konfliktet  me disa kolegët tuaj, shumica e të cilave janë shkaktuar nga xhelozia që ushqehen në fytyrën tuaj, pasi aftësitë tuaja janë unike. Në financat tuaja, disa shpenzime të paparashikueshme ju degradojnë mjaft gjatë kësaj periudhe, për të cilat duhet të vendosni një rregull.

UJORI
Të përgjithshmet:
 Kjo periudhë me Merkurin që kthehet tek Peshqit nga 5 deri në 27 do t’ju shtyjë mjaft pasi keni shumë në mendje, kërkesat janë rritur dhe duhet t’i përgjigjeni çdo sfide të re. Do të ketë tensione dhe probleme që keni për të vënë në një rregull, mirë është të mos lejoni kohën të veprojë mbi ju. Heshtja nuk është gjithmonë ar, hapuni dhe sqaroni pozicionin tuaj për të zgjidhur në thelb kushte këmbëngulëse që konsumojnë kohë. Përdorni logjikën tuaj më shumë duke i lënë ndjenjat mënjanë për të mbrojtur veten nga disponimi dhe mendimet e të tjerëve. Ditët pranë Hënës që do të zhvillohen në 21 tek Peshorja ju japin përparësi, sepse e meritoni vërtet. Bëni gjërat për veten tuaj, mos vazhdoni me mendime shqetësuese.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje do të ndieni se retë që kanë trembur marrëdhënien tuaj që nëse nuk i sqaroni ato ka mundësi t’ju udhëheqin për t’u larguar dhe të prishni marrëdhënien tuaj, të cilën me shumë dashuri e kishit mbështetur.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, gjërat këtë periudhë do t’ju lodhin, koha që kërkoni punë është brenda interesave tuaja dhe pritshmërive, ju ka lodhur shumë, pasi zhgënjimi juaj ju ka bërë të zhyteni dhe të mërziteni. Financat tuaja, megjithëse nuk janë në fazën  e tyre më të mirë, ju ndihmojnë nëse lëvizni me kujdes dhe ngulm për të përmbushur detyrimet dhe çështjet e pazgjidhura të së kaluarës.

PESHQIT
Të përgjithshmet:
 Kjo periudhë me Merkurin retrospektiv në shenjën tuaj prej 5 deri në 27 do të krijojë një nevojë të fortë për t’u çlodhur dhe pushuar, të merreni me veten dhe me dëshirat tuaja. Në mjedisin tuaj shoqëror, do të merrni disa zhgënjime pasi do të zbuloni se disa njerëz do ta bëjnë atë më të vështirë për qëllimet tuaja dhe do t’ju pengojnë në projektet që keni në mendje. Deri në fund të muajit, me Afërditën duke hyrë në shenjën tuaj më 26, do të jetë një kohë e mirë për t’u marrë me shëndetin dhe mirëqenien tuaj personale, pasi presioni që po përjetoni duhet të eliminohet nga brenda për të gjetur ekuilibrin tuaj dhe harmoninë që meritoni.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një marrëdhënie të qëndrueshme, sado që dëshironi të shkoni në një nivel më të lartë me një formalizim ose bashkëjetesë, kjo kohë nuk është aq e përshtatshme për këtë veprim, ka pengesa objektive që duhet të shihni me logjikë të pastër dhe me pak emocion, disa gjëra kërkojnë kohë dhe durim, dhe në këtë rast do t’ju duhet të përdorni energjinë dhe mençurinë e tyre. Ju të cilët jeni ende vetëm, këtë kohë kushtojani vetes, mos bëni asgjë që do t’ju vendosë në një pozitë edhe më të vështirë.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj e vërteta është se presionet dhe tensionet nuk janë të pakta, por jeni mjaft të fortë për t’i bërë ballë situatave të vështira. Me planifikimin dhe këmbënguljen e duhur që ju dallon, do të arrini planet dhe ëndrrat tuaja profesionale, por do t’ju duhet të punoni mjaftueshëm dhe intensivisht. Në financat tuaja, gjërat janë përmirësuar, por jo në nivele të tilla që mund të liheni në shpenzime të panevojshme dhe hapje, përpiquni të lëvizni në ditët e ardhshme sepse rrezikoni të ekspozoheni ndaj detyrimeve që duhet të mbuloni.