“ÇFARË ËSHTË SUKSESI, PARAJA PARA JETËS?” Alketa Vejsiu bën thirrje për reflektim (FOTO) – AlpeGossip
“ÇFARË ËSHTË SUKSESI, PARAJA PARA JETËS?” Alketa Vejsiu bën thirrje për reflektim (FOTO)

“ÇFARË ËSHTË SUKSESI, PARAJA PARA JETËS?” Alketa Vejsiu bën thirrje për reflektim (FOTO)

Alketa Vejsiu është shprehur e pikëlluar pas tragjedisë që ka kapluar vendin. Moderatorja shkruan se para jetës nuk vlen as paraja, as pushteti apo fama. Në postimin e saj Alketa bën thirrje për reflektim, për të rrezatuar mirënjohje, mirëkuptim e tolerancë.

Zoti te na mbroje te gjitheve! Perpara Perendise dhe Vdekjes njesoj jemi te gjjthe! Perseri nje Reflektim i thelle pas kesaj nate te erret!
Cfare eshte suksesi, paraja, fama apo pushteti perpara mundesise per te jetuar? Asgje! Sot, pikerisht sepse dhimbja na ben te ndihemi njesoj; ambicja, egoizmi, xhelozia, intriga, urrejtja duken motive kaq te dobeta e qesharake per te trazuar shpirtin, sepse trazimi i dhimbjes se jeteve nen rrenoja ta ndryshon optiken e te parit te jetes! Fatin e keq mund ta kishim Une, Ti, Njeri Nga Ne… Dhimbja ime dhe e shqiptareve sot ka ngjyren e ketij flamuri! Lutemi qe mos te shkundemi më! E kemi marre mesazhin e Zotit dhe do behemi me te mire! Do behemi me te mire sepse jo shume i ndryshem nga termeti eshte apokalipsi qe shkaktojne vete njerezit! Te rrezatojme me shume mirnjohje, mirkuptim, tolerance, solidaritet, ndjeshmeri njerezore! Sot qe ndihemi te gjithe NJESOJ!

View this post on Instagram

Zoti te na mbroje te gjitheve! Perpara Perendise dhe Vdekjes njesoj jemi te gjjthe! Perseri nje Reflektim i thelle pas kesaj nate te erret! Cfare eshte suksesi, paraja, fama apo pushteti perpara mundesise per te jetuar? Asgje! Sot , pikerisht sepse dhimbja na ben te ndihemi njesoj; ambicja, egoizmi, xhelozia, intriga, urrejtja duken motive kaq te dobeta e qesharake per te trazuar shpirtin, sepse trazimi i dhimbjes se jeteve nen rrenoja ta ndryshon optiken e te parit te jetes! Fatin e keq mund ta kishim Une, Ti, Njeri Nga Ne… Dhimbja ime dhe e shqiptareve sot ka ngjyren e ketij flamuri! Lutemi qe mos te shkundemi më! E kemi marre mesazhin e Zotit dhe do behemi me te mire! Do behemi me te mire sepse jo shume i ndryshem nga termeti eshte apokalipsi qe shkaktojne vete njerezit! Te rrezatojme me shume mirnjohje, mirkuptim, tolerance, solidaritet, ndjeshmeri njerezore! Sot qe ndihemi te gjithe NJESOJ! #solidaritet #Zotiibekofteshqiptaret #dhimbje #lutemperShqiperine Perqafim i madh zinxhir aq sa jemi shqiptare neper bote❤️❤️❤️

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on