“MË ËSHTË COPËTUAR ZEMRA SOT NGA KJO TRAGJEDI”/ Bes Kallaku nxjerr FOTON pas tërmetit dhe rrëqeth me postimin – AlpeGossip
“MË ËSHTË COPËTUAR ZEMRA SOT NGA KJO TRAGJEDI”/ Bes Kallaku nxjerr FOTON pas tërmetit dhe rrëqeth me postimin

“MË ËSHTË COPËTUAR ZEMRA SOT NGA KJO TRAGJEDI”/ Bes Kallaku nxjerr FOTON pas tërmetit dhe rrëqeth me postimin

“Një nga viktimat në Durrës ishte një grua e moshuar që arriti të shpëtonte nipin duke e mbrojtur me trupin e saj”.

Ky ishte një nga lajmet që bëri jehonë edhe në mediat e huaja, ku “The guardian” shkroi per ate qe po ndodh prej ores 3 te mengjesit te sotem ne Shqiperi.

Pas ketij lajmi ka reaguar edhe aktori Bes Kallaku i cili ka shkruar disa fjale prekese ne Instagram.

“Me eshte copetuar zemra sot nga kjo tragjedi qe preku Shqiperine e shqiptaret. Per jetet e humbura, per secilin. Por ky lajm i ketij vogelushi i cili lavdi Zotit doli i gjalle fale gjyses se tij me keputi shpirtin. Mbase per shkak te mardhenies time me gjyshen mi shtoi lotet, pikellimin, dhe gezimin qe djali eshte gjalle. Kur njeriu mendon se ka arritur ta siguroje jeten, se i duket qe ka fuqine per te vendosur per vete e te tjeret, Ai lart e shkund nga themelet, per tna kujtuar sa te vegjel jemi, sa te pafuqishem jemi, sa falenderues duhet te jemi. Qofte dite reflektimi per kedo edhe sjellte ndergjegje se krejt kjo fryme e nje energjie negative, duhet ti lere vend pozitivitetit, miresise, dashurise per tjetrin dhe tna beje me te mire neser. Zoti na rujt. 🙏.”

besi