“ÇIFTELI”/ Këngëtari i njohur shqiptar akuzon rëndë Melindën: Më ka kopjuar këngën (FOTO) – AlpeGossip
“ÇIFTELI”/ Këngëtari i njohur shqiptar akuzon rëndë Melindën: Më ka kopjuar këngën (FOTO)

“ÇIFTELI”/ Këngëtari i njohur shqiptar akuzon rëndë Melindën: Më ka kopjuar këngën (FOTO)

Një javë më parë, reperja e njohur Majlinda publikoi këngën e saj më të re të quajtur “Çifteli”, e cila u prit mirë dhe u pëlqye nga publiku.

Megjithatë, ditën e sotme këngtari i njohur Valton Krasniqi e ka akuzuar publikisht reperen në profilin e tij në Instagram, duke thënë se ajo ia kishte kopjuar këngën pa lejen e tij dhe për këtë arsye, ai tha se do të kujdesej personalisht për këtë çështje.

“Kjo kënge me titullin Çifteli nga Këngtarja Melinda Ademi ësht Huazuar nga Kënge Ime “Lei Lei, Mos më provoko” me të cilën ne vitin 2004 kam pas suksese të mëdha ne Toplista si Viva Mtv charts. Kjo Kënge është Lancuar pa lejen e @valtonmusic. Në këte rast gjithë Stafi i “Valtonmusic” si dhe unë Personal Valton Krasniqi do të kujdesem.”- shkruan këngëtari në postim.