ÇMIMET “OSKAR” PLOT SUPRIZA/ Zbulohet arsyeja pse nuk do të ketë prezantues – AlpeGossip
ÇMIMET “OSKAR” PLOT SUPRIZA/ Zbulohet arsyeja pse nuk do të ketë prezantues

ÇMIMET “OSKAR” PLOT SUPRIZA/ Zbulohet arsyeja pse nuk do të ketë prezantues

Ky është viti i dytë që çmimet “Oscars”, do të ndahen pa prezantues. Presidentja Karey Burke njoftoi sot për këtë vendim, i cili i ka habitur të gjithë.

Ky vendim u mor për shkak të një incidenti vitin e kaluar, ku komediani Kevin Hart, u tërhoq nga roli, për shkak të komenteve fyese në rrjetet sociale ndaj tij.

Vitin e kaluar ishte hera e parë, që nga 1989 që kjo ceremoni nuk kishte një prezantues dhe duket se tani do të kthehet në një traditë.

Kjo në fakt edhe për shkakun se viti i kaluar, kjo ceremoni arriti një audiencë të madhe, në krahasim me vitet e mëparshme. Kritikët e vlerësuan si një eksperiment të suksesshëm.

Ceremoni e çmimeve Oskar, do të transmetohet me 9 shkurt.