DËSHIRONI NJË LOOK NATYRAL? Duhet të hiqni dorë nga rimeli i zi. Ja çfarë të përdorni – AlpeGossip
DËSHIRONI NJË LOOK NATYRAL? Duhet të hiqni dorë nga rimeli i zi. Ja çfarë të përdorni

DËSHIRONI NJË LOOK NATYRAL? Duhet të hiqni dorë nga rimeli i zi. Ja çfarë të përdorni

Kur mendon për rimelin, e vetmja gjë që të vjen ndërmend janë qerpikët e gjatë e voluminozë, të kthyer dhe të zinj si nata. Megjithatë nëse preferoni grimin minimalist ose atë pa makeup fare, rimeli i zi mund të zëvendësohet me atë kaf.

Rimeli në nuancat e kafes krijon një pamje më natyrale. Qerpikët do të jenë më ngjyrë, voluminozë dhe të kthyer, pa qenë nevoja të errësohen më shumë seç duhet. Po kështu është i përsosur për këdo që nuk ka tipare të errëta.

Disa foto ilustruese ngjyrë kafe vs e zezë:

Ndryshimi nuk është fort i dukshëm, ndaj për ditët pa makeup, investoni në një rimel kaf, bazuar te tiparet tuaja.

CLINIQUE LASH POWER MASCARA LONG-WEARING FORMULA

CHANEL LE VOLUME DE CHANEL MASCARA

BENEFIT COSMETICS THEY’RE REAL! LENGTHENING MASCARA

LANCÔME HYPNOSE CUSTOM VOLUME MASCARA